... Rády bychom se s vámi podělily o radostnou zprávu - na naší sbírce na portálu Donio se nám jednak podařilo dosáhnout druhého milníku, tedy 1 milionu Kč, jednak jsme nalezly štědrého sponzora, který bude od nynějška všechny příspěvky dvojnásobit. (Takže když nám nyní někdo přispěje třeba 1 000 Kč, tak sponzor přidá také 1 000 Kč a my ve výsledku dostaneme 2 000 Kč.) Můžeme tak získat prostředky na více výdajů spojených se stavbou. Kdyby pro vás bylo možné tuto informaci a odkaz na sbírku rozšířit, budeme moc vděčné.

Vaše sestry bosé karmelitky

***

Jsme komunita bosých karmelitek – řeholních sester, jejichž hlavním posláním je přímluva – modlitba za druhé. Kvůli hluku a malému venkovnímu prostoru jsme se rozhodly přestěhovat z kláštera v centru Prahy na Hradčanském náměstí do zanedbané osady na jejím okraji, kde můžeme být blíž přírodě i lidem.

Budovaný areál v Drastech na Praze-Východ bude sloužit nejen nám, ale i mnohým dalším. Přály bychom si, aby zde všichni mohli načerpat novou sílu a inspirace do svého každodenního života, v tichu se zastavit a vnitřně obnovit. Věříme, že se Drasty stanou dobře dostupným duchovním a kulturním centrem.