Papež František vyhlásil na pátek 27. října den modlitby, půstu a pokání za mír. Večer v 18:00 pak na Náměstí svatého Petra bude probíhat společná modlitba v duchu pokání, abychom vyprošovali mír v naší době, klid v tomto světě. Prosím všechny místní církve, aby se zapojily do organizování podobných aktivit, aby zapojily Boží lid.

 

Modlitbu bude živě přenášet TV NOE.

 

Ve středu 18. října 2023 Svatý Otec vyslovil následující výzvu:

„I dnes, drazí bratři a sestry, naše myšlenky směřují k Palestině a Izraeli. Počet obětí narůstá a situace v Gaze je zoufalá. Prosím, ať se udělá vše pro to, aby se zabránilo humanitární katastrofě. Možné rozšíření konfliktu je znepokojující, zatímco ve světě je již otevřeno tolik válečných front. Ať zbraně umlknou a uslyšíme volání po míru chudých lidí, dětí...

Bratři a sestry, válka neřeší žádný problém: zasévá jedině smrt a ničení, podněcuje nenávist, šíří pomstu. Válka ruší budoucnost, ničí budoucnost.

Vyzývám věřící, aby se v tomto konfliktu postavili jen na jednu stranu: na stranu míru. Ne však slovy - v modlitbě, s naprostou oddaností. S tímto vědomím jsem se rozhodl vyhlásit na pátek 27. října den půstu a modlitby, den pokání, k němuž zvu sestry a bratry různých křesťanských denominací, příslušníky jiných náboženství a všechny, kterým leží na srdci věc míru ve světě, aby se k nim dle vlastního uvážení.

Ten večer v 18:00. na Náměstí svatého Petra strávíme hodinu modlitby v duchu pokání, abychom vyprošovali klid v naší době, klid v tomto světě. Prosím všechny místní církve, aby se zapojily do organizování podobných aktivit, aby zapojily Boží lid.“