Fotokurz s fotografem Petrem Janžurou je pro nemoc fotografa zrušen. Nový termín je naplánován na 17.-19. 4. 2020. Save the date.

Přihlašte sebe, nebo třeba někomu darujte fotokurz "Hledání světla" v penzionu Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem. V pátek až neděli 25. - 27. 10. 2019

V Rožmitále pod Třemšínem se koná letos poprvé Fotokurz "Hledání světla" s fotografem Petrem Janžurou, který organizuje kurzy i pro fotografy Noci kostelů. Bude zaměřen na focení nejen sakrální architektury. Bude-li přát počasí, je na programu využití podvečerního světla pro zachycení jedinečné atmosféry západu slunce. Účastníci by se měli zlepšit ve využívání světla, vnímání detailu i celkové koncepce.

Rožmitál pod Třemšínem toho má hodně co nabídnout: kostel Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále ze 13. století se skvostnými historickými varhany, na nichž v letech 1788-1815 hrával starorožmitálský regenschori Jakub Jan Ryba. Renesanční zámek, který se nachází na místě bývalého hradu z 13. století, kde se narodila Johanka z Rožmitálu, 2. manželka Jiřího z Poděbrad. V neposlední řadě je to samozřejmě i sousední CHKO Brdy s lesy, které jsou v současné kůrovcové době nejzachovalejší z celé České republiky.

Bližší informace http://panskydumrozmital.cz/2019/07/01/fotokurz-hledani-svetla/.