Posilněte své srdce. (Jak 5,8) - Citát z Bible na každý den

30.10.2019, 14:11

Listopadové vydání časopisu IN!

Listopadové vydání časopisu IN!

Začíná být sychravý podzim. Občas sice vykoukne sluníčko, ale podzim už je tu v plném proudu. A protože se mluví o podzimních splínech a smutných náladách máme pro vás tipy, jak s podzimním časem naložit. A vsadíme se, že nudit se nebudete.

 

Rozhovor – Martin Legeza

Zajímalo nás, jak to vypadá, když se někdo na základce pustí do vaření a na gymplu umí víc než kdejaký profík, takže dokonce vydá i kuchařku. Martin totiž není jen obyčejný student, ani obyčejný „kuchtík“, ani obyčejný cestovatel. Přečtěte si, kdo vlastně je.

 

Osobnost

Anežka Česká je jednou z nejslavnějších žen naší historie. Byla mladá, krásná a dnes bychom řekli, ambiciózní, mladá žena. Věděla kým je, ale také věděla, že život chce prožít jinak, než by se očekávalo. Dívka plná vnitřní síly a odhodlání, lásky i pochopení vás možná překvapí tím, že nás může stále inspirovat i v 21. století. Přečtěte si, v čem je nám podobná.

 

Cestování

Křesťané věří, že existuje posmrtný život a že jejich modlitby mohou pomoci těm zemřelým, kteří jsou v očistci. Proto se za ně modlí, proto navštěvují hřbitovy. Na své zemřelé myslí i v jiných koutech světa. Pojďme se do některých z nich společně vypravit a prozkoumat prastaré tradice „dušičkových“ oslav. Pojďme navštívit Nepál, Mexiko nebo Japonsko.

 

Aktuálně

Listopad a navíc rok 2019 není možné přejít bez vzpomínek na komunismus, který u nás před 30 lety ukončila Sametová revoluce. My jsme si pro vás spolu s žáky, ze Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy Svaté Anežky České, připravili fotoromán z doby komunismu. V malém slovníku pojmů si zopakujeme nejen, kdo byla soudružka učitelka, ale i komu se říkalo Mánička. Pár vzpomínek nás utvrdí v tom, že totalita není nikdy správná cesta a komunistický režim nebyl jen o dnešním tvrzení: „Všichni měli práci jistou“. Zeptejte se prarodičů, jaké to u nás vlastně bylo.

 

Seberozvoj

Znáte to – dáte si cíl, kterého chcete jednoho krásného dne dosáhnout, ale postupem času… Čas je pryč, cíl je pryč a nám zbývá zklamání. Chybou může být nedostatečná motivace, neodbytný bubák jménem prokrastinace nebo jen prostá lenivost. Nezoufejte! V listopadovém čísle pro vás máme 8 kroků, které vás dovedou ke skálopevné vůli.

 

V listopadovém čísle jsme si pro vás připravili i originální Adventní kalendář, který si můžete sami dotvořit. Že je brzy? Štěstí přeje připraveným! Sledujete www.in.cz kde 4. listopadu vyjde článek s návodem i odkazem na krásné kresby Martiny Mátlové.

 

Krásný listopad přeje redakce IN!

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Vánoce z různých úhlů

Vánoce z různých úhlů
(23. 12. 2019) Vánoce - informace, koledy, omalovánky, mp3, recepty

Vánoční dokreslovací knížka pro děti

(15. 12. 2019) Milí rodiče, učitelé, katecheté... připravili jsme pro vás a vaše děti dokreslovací pracovní listy s tématem vánočního…

Adventní knižní tipy pro dětské i dospělé čtenáře

(5. 12. 2019) Nabízíme výběr několika titulů z různých nakladatelství, které mohou být inspirací při přípravě na blížící se…

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2019) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Prosincové číslo INu je na světě

Prosincové číslo INu je na světě
(1. 12. 2019) Za měsíc budou Vánoce. Všude je plno vánočních stromků, ozdob a světel, což nám připomíná, že i letos přijdou…

Advent

Advent
(28. 11. 2019) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...