Červen je měsíc slunce, třešní a jahod. Zdálo by se, že je to malá předprázdninová idylka. Pro naše čtenářky je to však poslední měsíc školy. Poslední šance ukázat, co v nich je. V červnu to staré končí a nové začíná. I červen má své hezké stránky. Společně s rodinou se můžete těšit a slavit hned několik svátků. Kromě Dne dětí, tu máme Den otců a také slavnost Seslání Ducha Svatého. IN! vám nabízí inspiraci, jak si náročný červen zpříjemnit.

 

Rozhovor

Mladí v církvi se těší na léto. Nejen kvůli volným dnům, ale také kvůli Setkání mládeže v Hradci Králové. Někteří se těší a jiní se intenzivně připravují. Už jsme vás seznámili s některými týmy ze zákulisí CSM a dnes to budou hudebníci. Hudební skupiny, které budou setkání provázet už pilně cvičí. A na koho se můžete těšit? Na CSM nám zahraje VeKa - Vesmírná kapela, schola No Problema, KaPři - kapela Příchovice, SBMka - schola brněnské mládeže a Adorare.

 

Tátové mají svátek

Už to není žádná novinka, ale přece jen je dobré to připomenout. 19. června je Den otců. Takže příležitost nejen pro naše čtenářky zamyslet se, jak mužům našeho života dát najevo, že si vážíme jejich práce, snahy a ochrany. Pár tipů, jak na to, jsme si pro vás připravili i v IN!

 

Fotoromán

Jeden z nejčtenějších příběhů je ten, který je ukryt v záplavě fotek. Příběhy, které jsou nejen čtivé ale i poučné a k zamyšlení, tvoříme společně s našimi čtenářkami a mladými z jejich okolí. Tentokrát jsme se vypravili do Mohelnice, kde vznikl fotoromán Nevinná půjčka. Děkujeme jim i místnímu knězi Petru Součkovi za spolupráci.

 

Slavnost Ducha Svatého

Seslání Ducha svatého je jeden z nejdůležitějších svátků.  Jak se projevuje Duch Svatý v našem životě? Jaké jsou dary a plody jeho působení? Proč je třeba mít třetí osobu Boží Trojice v úctě a jak to souvisí s přijetím svátosti biřmování? Pojďme tento rok Seslání Ducha Svatého prožít více intenzivně.

 

Holčičí téma

Jsem dostatečně hezká? Proč ostatní mají kluka a já ne? Poč a proč?  Otázky, co trápí mladé dívky jsou výzvou pro nás v redakci. Jedním z našich úkolů a cílů je ukázat na krásu i lásku z jiných úhlů pohledu. Proto i tentokrát se naše čtenářky budou moci začíst do svědectví o lásce a své názory porovnat s anketou, co je vlastně krása.

 

Loučení se školou

To, že končí škola, je důvod trochu se zastavit a popřemýšlet nad tím, co vlastně končí. Jaký byl školní rok, který uplynul, kam jsem se posunula, co dokázala, v čem se zlepšila a na co se příště zaměřím? Malé ohlédnutí podle IN! může posunout nejen dívky, ale i nás všechny, zase  kousek k našemu lepšímu já.

 

Mějte krásný a Duchem Svatým prozářený červen.

Vaše redakce IN!