Březen je měsíc Bible

Bible je nejrozšířenější kniha, kniha, kvůli které jsou pronásledováni lidé, kniha mnoha příběhů i zpěvů. Kniha, která fascinuje i odpuzuje. Bible je jediná kniha, proti které bojují mnozí lidé a chtějí ji zničit. Ale proč? Pokud je to jen pár zajímavých veršů a občas neuvěřitelných příběhů, proč se s tím tolik nadělá? Pojďme se společně s papežem Františkem nad tímto tématem zamyslet.

 

Půst je v plném proudu

Celý březen prožíváme dobu postní. Více či méně se nám daří svá dobrá předsevzetí a postní úmysly dodržovat. Pokud ale začínáte stále znovu, možná vám pomůže naše zamyšlení o ranní modlitbě. P. Jan Balík odhaluje krásu a potřebnost tohoto jednoduchého úkonu: začít svůj den s Pánem.

 

Rozhovor s kritikem

Když se řekne kritik, asi se vám nevybaví nic moc příjemného, ale rozhovor s Kamilem Filou - filmovým kritikem, příjemný byl. Co uděláte, když chcete jít do kina a potřebujete poradit? Někdo se zeptá kamarádky, někdo jde, protože se mu líbí plakát nebo hlavní hrdina, a jiný koukne na to, co píše filmový kritik. Zajímalo nás, co člověk musí umět, aby mohl druhým zprostředkovat filmový zážitek, proč se vrací super hrdinové a romantika pokulhává?

 

Chytrá výzva IN!

Náš čas je vzácný. Každý den je jedinečný a nebude se opakovat. Proto jsou tu chytré výzvy IN! Tento měsíc si chceme uvědomit, že místo koukání do mobilu nebo počítače můžeme stihnout věci, které nám dělají opravdovou radost. Zkuste si na tři hodiny vypnout mobil a vymyslet činnost, kterou jste dlouho nedělali, protože na ni nebyl čas.

 

Téma březnového čísla: Sestry

Na rozdíl od kamarádů si sourozence nikdo vybrat nemůže. Prostě tu jsou a někdy je to pořádná fuška. A mít doma sestru, případně několik, to někdy dá zabrat. Občas jste nejlepší kamarádky, někdy byste tu druhou nejradši celý den neviděly a za chvíli jste rády, že se na sebe můžete spolehnout, jindy na sebe zase žárlíte a hádáte se o společné věci… Vztahy se sestrou jsou prý ty nejkomplikovanější sourozenecké vztahy. Vždycky to ovšem stojí na vzájemné toleranci, respektu a komunikaci. Jak je to u vás doma?

 

A protože se jaro nezadržitelně blíží, nesmí u nás v IN! chybět články o jaru a jeho kráse, knihách, které se dají číst pořád dokola, o láskách o kterých sníme i o které přicházíme, o kamarádkách a babičkách, které tu jsou pro nás vždy, když je nám nejhůř.

 

Krásné jaro přeje redakce IN!