Marie plakala. (Jan 20,11) - Biblický citát na dnešní den

3.2.2015, 10:11

Velehrad o víkendu zaplní mladí věřící na akci Absolventský Velehrad

O víkendu 6. – 8. 2. 2015 se vydají mladí věřící na Velehrad, aby se opět setkali na akci Absolventský Velehrad. Účastníci budou mít možnost sdílet zkušenosti z profesního života mladého křesťana, vést dialog o odpovědnosti za naše okolí i navázat nová přátelství a kontakty.

Už podruhé se o víkendu 6. – 8. 2. 2015 vydají mladí věřící na Velehrad, aby se setkali na akci Absolventský Velehrad. Myšlenka tohoto setkání pochází od absolventů vysokých škol, kteří za studií působili ve Vysokoškolském katolickém hnutí, připravovali Studentské Velehrady a byli nebo stále jsou dobrovolníky ve studentských a akademických farnostech po celé republice.

Absolventský Velehrad ale není určen pouze pro bývalé vysokoškolské studenty. Setkání se zúčastní lidé ve věku 21 – 35 let, kteří jsou absolventy středních, vyšších nebo vysokých škol či studium dokončují a přechod do profesního života je teprve čeká. „Účastníci budou mít možnost sdílet zkušenosti z profesního života mladého křesťana, vést dialog o odpovědnosti za naše okolí i navázat nová přátelství a kontakty,“ doplňuje hlavní koordinátorka Marie Kováříková.

O tom, že mladí věřící vyhledávají takové akce, svědčí zaplněná kapacita setkání. „Prvního ročníku se zúčastnilo necelých 80 lidí. Letošní setkání jsme naplánovali pro 150 účastníků, ale několik týdnů pře uzavřením registrace už byla všechna místa obsazena. Nakonec se nám podařilo najít další možnosti ubytování a rozšířit tak kapacitu až ke dvěma stům,“ upřesňuje Kováříková.

Program nabídne přednášky a besedy, které se dotýkají tří tematických okruhů: křesťan a profese, křesťan a rodina a křesťan a společnost. Účastníci si budou moci vybrat z témat, která mají poukázat na aktuální problémy a osobní dilemata současných mladých křesťanů. Například: Jak se vyznat ve světě médií, Jak žít vztahy nebo Prožívání víry v průběhu roku. Přednášející se budou zabývat také etickými a ekonomickými tématy a někteří se podělí o svá životní svědectví. Z přednášejících můžeme zmínit například Patricka Diviše (kreativní producent ČT), Jana Zajíčka (vedoucí centra pro rodinu v Ostravě) nebo Jitku Krausovou (psychoterapeutka). Součástí setkání je také duchovní (mše, modlitba chval) a kulturní program (večer s cimbálem, divadelní představení).

Akci pořádá Vysokoškolské katolické hnutí ČR. Záštitu přislíbil Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký.

Marie Kováříková (hlavní koordinátorka)

Více informací: www.absolventskyvelehrad.cz
Tel.: +420 776 006 158
Email: absolventskyvelehrad@vkhcr.org

 

 

Související texty k tématu:

Mládež, teenageři:
- Otázky a odpovědi náctiletých na Linku víry a důvěry help@vira.cz
To, co cítíme, nejsme my Překonat v sobě výkyvy nálad
- Kauza Kristus Kdo byl Ježíš? Existují o něm vůbec hodnověrné důkazy?
- Radost Touhu po životě v radosti v sobě nosíme všichni
- Další texty pro mládež a teenagery zde

Celosvětový den skautů - 24. duben

Celosvětový den skautů - 24. duben
(23. 4. 2019) Na svátek sv. Jiří se po celém světě připomíná Den skautů.

Velikonoční "Pokoj vám", neboli šalóm

(22. 4. 2019) Výraz "pokoj vám", v hebrejštině "shalom", obsahuje a shrnuje jistým způsobem celé velikonoční...

Aleluja

Aleluja
(21. 4. 2019) Co znamená výraz Aleluja + Aleluja od Georga Friedricha Händela

Den Země - 22. dubna

Den Země - 22. dubna
(21. 4. 2019) 22. dubna si celosvětově připomínáme Den Země. Nejde o svátek, kdy bychom se měli stát pohanskými uctívači Matky Země....

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(20. 4. 2019) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Velikonoce - pracovní listy pro děti

(20. 4. 2019) Pracovní listy k Velikonocům - k doplnění, přečtení, vybarvení i dokreslení...

Proč se Velikonoce nazývají Velikonoce?

Proč se Velikonoce nazývají Velikonoce?
(17. 4. 2019) Proč neříkáme třeba Vajíčkonoce? Nebo Jaronoce?