Tomu, kdo tě prosí, dej. (Mt 5,42) - Citát z Bible na každý den

3. 4. 2023, kk

Vztah po rozvodu?

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Církevní sňatek, komplikace

Dobrý den,
potřebuji,  prosím, poradit. S manželem jsme se rozvedli (měli jsme svatbu v kostele). Já nyní často sním a současně i trochu hledám nového muže na vztah. Vyčítám si to, ale zároveň nechci být sama. Mám dceru, kterou miluji, přesto mi chybí partner na blízkost a důvěru. Je těžké zůstat sama .... Děkuji za radu a hezký požehnaný den přeji.

Pro každého člověka má Bůh takovou cestu, která je pro něj nejlepší

Milá...,
Bible má pravdu, když říká, že není dobře člověku samotnému. Ať bylo Vaše manželství jakkoliv těžké, i kdyby pro Vás byl rozvod vysvobozením, stejně na člověka dolehne samota. Vztah s dcerou je jiná kategorie vztahů, ten Vám partnerský vztah nemůže nahradit. Bylo by chybou, kdybyste se o to snažila, Vám by to nepomohlo a jí uškodilo. Rozumím tomu, že Vám chybí blízkost a důvěra druhého člověka. Životem se nám jde lépe, když se máme o koho opřít, s kým se podělit o starosti, kdo se raduje z naší radosti, kdo rozumí našim touhám, podpoří nás v našem úsilí atd.

Jestli dobře rozumím Vašemu psaní, myslíte si, že jako rozvedená už byste neměla navazovat další vztah, protože byste nemohla mít svatbu v kostele a nemohla chodit ke svátostem.
Je pravda, že církevní právo s rozvodem moc nepočítá. (Přesto jsou cesty, jak v církvi právně hledat cestu i pro tyto případy; to by případně stálo za právní konzultaci - kontakt na advokáta církevního soudu byste nalezla podle své diecéze)

Lidé jsou různí. Někteří opravdu berou manželskou věrnost doslova až za hrob a i po smrti partnera zůstávají sami, někteří se znovu ožení (aspoň civilně) i po rozvodu, někteří Boha odloží jako překážku svého štěstí. Vážím si Vaší poctivosti a pravdivosti, se kterou hledáte správnou cestu!

Myslím, že důležité je, jak to vidí Pán Bůh. On každého z nás zná nejlépe, rozumí nám a chápe nás. Pro každého má takovou cestu, která je pro něj nejlepší a může být úplně jiná než pro ostatní. On je ten, kdo vkládá do našich srdcí touhy a sny. Není úplně jednoduché odlišit, co v nás působí Boží láska a co je naše lidské. A to je moje odpověď na Vaši otázku. Ptejte se v modlitbě Boha ve svém srdci, co je Vaše cesta a jak byste po ní měla jít. Co Vás lépe povede k vnitřnímu pokoji, Boží radosti a životu naplněnému láskou k druhým?

Když potkáte dobrého člověka, který s Vámi bude chtít žít a být i dobrým otcem Vaší dceři, unesete, že nebudete moct přijímat svátosti? Zvládnete žít z Boží lásky, kterou budete moct čerpat v modlitbě, v lidské lásce, ve společenství druhých, v Božím slově, ve službě potřebným atd.?

Moc toho o sobě nepíšete, nevím, z čeho máte obavy? Napadá mě ještě odsouzení od rodiny? Pohledy spolufarníků? Kdo Vás má rád, Vám bude šťastnější život přát. Důležité je, jak nás vidí Pán Bůh.

Milá ..., vyprošuji Vám světlo Božího Ducha, ať cítíte Jeho pomoc a vedení, ať Vás pohladí v těžkých chvílích a dá Vám prožít radostné svátky.

Kategorie otázky: Církevní sňatek, komplikace

Související texty k tématu:

Láska, vztahy, přátelství: 

 

Jak těžké je přijmout všechno, s čím nejsme ve svém životě spokojeni. Pomocí je mnohdy jiný úhel pohledu...

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)