Tvá tvář je bezpečnou ochranou, Bože. (Ž 31,21) - Citát z Bible na každý den

17. 9. 2021, kl

Vnitřní boj s vírou - satanismus mi dává větší smysl

Navigace: Katalog dotazů > Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... > Magie, okultismus

Dobrý den, odhodlala jsem se Vám napsat. Už chvíli, pár týdnů spíše měsíců bojuji s vírou. Od malička jsem vychovávaná jako katolička, začala jsem mít ve víře „pochybnost", všecko jsem začala cítit nějak jinak. Začala jsem cítit jakousi touhu po satanovi, ve mě je „hlásek", který mi říká, že je to tak správně. Měla jsem možnost nakouknout do satanské bible, na tiktoku jsem narazila na mladou slečnu, která je satanistka. Sdílí videa jako třeba satanské devatero atp. Pár jejich videí jsem skoukla, začalo se to ve mě prát tuplem.
Nevím jak s tím bojovat, jsem katolička, jsem tak vychovaná, ale satanismus mi dává větší smysl, cítím to v sobě lépe, mám pocit, že je to správné, mám z toho lepší pocit. Snažím se modlit, prosím Boha ať mě v tom nenechává, stejně ta touha po satanovi nedochází.

Satan je zloděj, lhář a vrah (lidských duší)

A.,
Váš dotaz je dost závažný a to, jak se ke všemu postavíte, bude mít závažné důsledky pro Váš život. Nevím, co se ve Vašem případě skrývá za slovy "vychovaná jako katolička", ale už jen to, na co se ptáte a jak se ptáte, dává tušit, že Vám zřejmě chybí hlubší, dospělé uchopení křesťanské víry. Minimálně o každých Velikonocích obnovujeme své křestní sliby a explicitně se zříkáme Zlého ducha a všeho, co působí, k čemu láká a čím se pyšní, a znovu přijímáme Ježíše Krista za svého Pána a Spasitele.

Už od prvních stránek Bible je zjevné, že satan se snaží stavět na místo Boží a vede boj o každou lidskou duši - aby ji uvedl do zmaru a neštěstí, v němž žije on sám. Když řeknete, "satanismus mi dává větší smysl, mám pocit, že je to správné, mám z toho lepší pocit...", nevědomky operujete s kategoriemi, které přímo souvisí s Bohem, který je Dobro, Pravda a Krása sama: Kdyby Bůh nebyl (a nebyl dobrý a pravdivý), neexistovalo by něco lepšího a horšího, správnějšího a nesprávného...

A máte-li v sobě jakýsi "hlásek", který Vás zve směrem k satanismu, může to být to, čemu říkáme pokušení (a v tom případě rozhodně není radno jednat jen podle svých pocitů - bývají špatnými rádci). Může to být i následek toho, že Vy sama nebo někdo z Vašich blízkých předků otevřel vědomě dveře do svého srdce satanovi, a to buď nějakým rituálem (satanistickým, zednářským, čarodějnickým), nebo závažným skutkem proti životu či proti prvnímu přikázání (např. vraždou, praktikováním okultismu apod.). Pak se snadno může stát, že ta síla přitažlivosti na stranu zla se zdá nad naše síly i nad naši logiku, člověku se úplně zamlží souřadnice (dobro a zlo, pravda a lež, smysl a nesmysl...).

Před několika lety jsem se setkala s mladou ženou, která se kvůli neutěšeným poměrům v rodině zasvětila satanovi už ve svých patnácti (vlastně také kvůli hledání něčeho autentického, jak mi vysvětlila) a málem ji to stálo život. Naštěstí ji po deseti letech strádání a sebepoškozování, které ji několikrát dovedlo až hospitalizaci na psychiatrii, někdo zavedl k exorcistovi a ten mocí Ježíše Krista zrušil její smlouvu se satanem. Její život a prožívání se pak dramaticky změnily k dobrému.

V každém případě, jestli nás jen nezkoušíte a opravdu hledáte svou cestu životem, moc Vám doporučuji vyhledat někoho zkušenějšího ve víře, kdo Vás bez předsudků vyslechne, ale bude Vám umět osvětlit i ty pasti a lži toho, o němž Ježíš prohlásil, že je zloděj , lhář a vrah (lidských duší); rozhodně mu nejde o to, co je správné a dobré, i když se umí prezentovat jako anděl světla. Pro vlastní samostudium si můžete vzít např. knihu maltského exorcisty P. Eliase Velly O satanovi (Karmelitánské nakladatelství). Vzadu najdete i několik modliteb, které se člověk může modlit sám, když se cítí být pod útoky toho Zlého. Mohu též doporučit knihu Chiary Amirante, Boží průlom v římském podsvětí, Paulínky 2019 - abyste viděla, že zápas o lidské duše je i dnes naprosto reálná záležitost.

Přidávám se k Vašim modlitbám a prosím nebeského Otce, aby nad Vámi rozjasnil svou tvář a ukázal vám Cestu ve svém Synu Ježíši - takovým způsobem, který by Vám dával smysl (...jaký Vám zřejmě nedává dosavadní křesťanská formace).
Srdečně zdravím a přeju, aby Vaše další kroky vedly vytrvale směrem k Dobru, k Pravdě, ke Světlu, ke Kráse - a pryč ode všech jejich imitací!

Kategorie otázky: Magie, okultismus

Související texty k tématu:

Magie, okultismus, spiritismus, ezoterika
- Jak se stavět k horoskoupům a mimořádným schopnostem?
- Okultismus a křesťané (Vojtěch Kodet)
- Magie (z listu toskánských biskupů)
- Magie, spiritismus, okultismus (Philippe Madre)
- "Uzdravení rodových kořenů"
- Homeopatie - logické rozpory?
- Další texty k tématu magie, okultismus, exorcismus zde

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2024) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…