Máš zálibu v milosrdenství. (Mi 7,18) - Citát z Bible na každý den

3. 10. 2022, marse

Práce pro církev

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Povolání, boží vůle

Dobrý den,
jsem věřící a moc bych si přál pracovat pro katolickou církev a tak sloužit Bohu.  Slyšel jsem, že pro církev pracují lidé v různých oborech: kuchaři, pečovatelé v hospicích či domovech důchodců,  zahradníci, údržbáři zeleně, lesníci, pomocníci na farách atd. I když mám psychické problémy a  pracovat v týmu je pro mě velmi obtížné, snažím dělat svou práci poctivě. Přesto, nebo naopak právě proto, v pracovním kolektivu zakouším ponižování a šikanu. Už je to opravdu nad mé síly něco takového dál vydržet.

Chtěl bych Vás s tímto  požádat o pomoc s nalezením práce v církvi. 

Mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc a děkuji Vám za Vaši práci.
Bůh Vám žehnej.

 

-redakčně upraveno-

Rozpoznat své dary a ty pak nabídnout

Dobrý den,

obracíte se na nás v situaci, kdy je všeho už hodně, máte pocit, že už Vám docházejí síly a toužíte po změně. Zakusil jste hodně trápení od lidí kolem, Chápu, že nechcete být ponižován. A máte za to, že práce v církvi by Vám zajistila důstojnější podmínky.

Je potřeba zvážit pečlivě to, že církev také tvoří lidé a to různí jako kdekoli jinde a na málokteré, Vámi jmenované pozici, byste byl sám. Nicméně chápu Vaši touhu nebýt stále atakován. Můžete zvářit práci u starých lidí, je náročnější, ale přesto naplňující. I roznášení tiskovin může být vznešené povolání. Každé může být krásné a užitečné.

Bylo by dobré, abyste zmapoval v sobě, co by bylo pro Vás možné, aby Vám v tom bylo dobře. A pak se vydal hledat místa, která by Vaši potřebu mohla pokrýt. Osobně si myslím, že to nemusí být jen církev naše, ale třeba i evangelická, husitská, nebo třeba sociální služba mimo církev, zkrátka jde spíš o to najít své místo a na tom, ať je pod hlavičkou kohokoli, Bohu sloužit.

Rozumím, že nechcete být ve společnosti nepříjemných lidí a toužíte po změně. Zkuste tu situaci ale využít i k tomu, abyste uviděl sebe, své dary, kterými můžete být užitečný a ty pak zkuste nabídnout. Přeji Vám, ať najdete to, co Vám bude ušito na míru! Buďte v tom hledání v Boží přítomnosti a svěřujte mu své potřeby. Moc Vám držím palce!

Linka víry

Kategorie otázky: Povolání, boží vůle, Sociální potíže

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)


Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem 
22. – 23. 3. 2024 v Praze. 

Kdy jsou Velikonoce 2024?

(1. 3. 2024) Datum Velikonoc 2024

Březnové vydání časopisu IN! pro dívky

Březnové  vydání časopisu IN! pro dívky
(29. 2. 2024) Březnové číslo časopisu IN!dívčí svět už se k vám pomalu blíží. Vybíráme několik ukázek z jeho obsahu.

Z éry komunismu je nutné se poučit

(24. 2. 2024) Výročí komunistického puče 25.2.1948. Další texty k tématu: Komunismus a socialismus, 1948...

Händel i v temnotách života přinesl skvělé hudební plody.

(22. 2. 2024) Georg Friedrich Händel (* 23. února 1685 Halle + 14. dubna 1759 Londýn) se po prodělané mrtvici dostal na pokraj…

Matka zabila své dvě děti. Proč Bůh nezasáhl?

(21. 2. 2024) Právě jsem slyšela ve zprávách, že matka zabila své dvě děti. Chápu svobodnou vůli lidí,  ale proč neochránil…