Naše duše vyhlíží Hospodina. (Ž 33,20) - Citát z Bible na každý den

30. 8. 2021, mav

Povolání ke kněžství. Poslechnout rozum nebo cit?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Povolání, boží vůle

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu.
Poslední dobou přemýšlím o svém povolání. Zdá se mi, že jsem zaslechl poměrně jasně Boží hlas, volání. Mám ale pocit, že jsem to pochopil jinak, než Bůh zamýšlel, protože cítím, že srdce mě vede jinam. Mám obavy řídit se svým pocitem, protože Bohu se přece neodporuje. Líbí se mi jedna dívka, ale v hlavě slyším pořád hlas: "zřekni se jí, zřekni se jí." Na druhou stranu představa života v řádu a v celibátu mě naplňuje úzkostí. Ten pocit bych obrazně popsal jako: Tady máš pistoli a střel se pro Mě do hlavy.

Děkuji Vám předem za Vaši odpověď.
 

Boží povolání je vždycky tím nejlepším pro člověka a vede k našemu štěstí

Dobrý den,
Každý člověk by se měl ptát sám sebe, jaký je jeho úkol a čemu se má v životě věnovat. Někdo se rozhodne hned, jiný potřebuje čas. Bůh ale od žádného z nás nepožaduje to, co by ho vedlo k našemu nepokoji, vnitřnímu napětí či úzkosti.
Boží povolání, ať je to k manželství nebo ke kněžství, je vždycky tím nejlepším pro člověka a vede k našemu štěstí. Určitě tedy nejprve zkuste vztah s dívkou, která se Vám líbí, bez jakýchkoli obav a úzkostí. Naleznete-li v tom pokoj a radost, pak tento vztah může vyústit do manželství. Buďte si jistý, že to bude Boží vůle.
Pokud s Vámi má Bůh jiný záměr, poznáte to, protože Vám to on sám ukáže zřetelně a jasně. Je skvělé, když se člověk dokáže zamilovat a je to dobré i pro eventuální kněžství. Pokud byste měl hned všechno jasné pro povolání jít za Kristem, mohlo by Vás to pak přivádět do složitých situací.
Přeji Vám především vnitřní pokoj, světlo Ducha Božího pro správná rozhodnutí i odvahu k jejich naplňování, abyste byl v životě šťastný.

Kategorie otázky: Povolání, boží vůle

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic

Pěší pouť ke sv. Vintíři v Dobré Vodě u Hartmanic
(23. 5. 2024) V neděli 2. června 2024 půjdou pěší poutníci z bavorského Rinchnachu k místu zesnutí sv. Vintíře 

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2024) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…