Bůh je má spása. (Iz 12,2) - Citát z Bible na každý den

19. 11. 2020, jul

Mám strach, že nepoznám, co ode mě Bůh chce...

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Povolání, boží vůle

Dobrý den,
Jsem z věřící rodiny a snažím se modlit každý den. Prosím Pána, abych poznala, co mám v životě dělat. Mám strach, že nepoznám, co ode mě Bůh chce. 

Chci se hlásit na sš na designerství a budu dělat talentovky. Příjde mi, že tím oborem moc nebudu pomáhát lidem a že by bylo prostě lepší jít na nějakou zdrávku, ale zase vím, že by mě to navrhování neskutečně bavilo. Mám ale strach, že promarním příležitost, že budu mít práci, která mě nebude vnitřně naplňovat. Stydím se za svoje problémy, vím, že ve světě umírají lidé, mají různé nemoci a já řeším tak povrchní problémy...
Co mám dělat, abych poznala, co je správné povolání?

A mým druhým problémem je to, že  se kvůli tomuhle rozhodování, co je přede mnou, nedokážu zastavit a radovat se z Boží blízkosti. Jsem stále ve stresu, napětí.  Jak se mám alespoň  trochu ztišit a prožívat, co je kolem mě? 

Moc děkuji za odpověď.

 

-redakčně upraveno-

Pokud Boží vůli hledáme, Bůh nás vede a stojí při nás

Milá...

díky za Tvou důvěru, s jakou se svěřuješ se svými nejistotami a trápením.
Prožíváš jedno ze zásadních období v životě, kdy se můžeš vydat různými směry. Úplně tedy chápu, že to není jednoduché, že se obáváš, abys zvolila správně. Je ale hezké číst, že dívka Tvého věku má na srdci to, aby její volba byla ve shodě s Boží vůlí. Děkuji Bohu, že stále jsou mezi námi rodiny, z jejichž středu vyrůstají mladí lidé s touhou naplnit svůj život podle Božího plánu. Ale ráda bych Tě uklidnila. Touha následovat Boží vůli nemá v člověku vybuzovat strach, že se mu to nepodaří, že se splete, přestože bude Boží vůli upřímně hledat. Můžeme mít v takovém případě naopak radostnou jistotu v tom, že pokud Boží vůli hledáme, že nás Bůh vede, že při nás stojí, a pokud se svobodně rozhodujeme mezi několika možnostmi, že nás podpoří a bude nám žehnat, ať už zvolíme jakkoli. Je skvělé, když se modlíme a prosíme Boha, aby nám cestu ukazoval. Modleme se ale s důvěrou a radostí, prosme jej o pokoj v srdci při rozhodování. Pro Boha je velmi důležitá naše svoboda, je to jeden z největších darů, které jsme od něj dostali. Radujme se tedy z toho. Pokud o to však opravdu stojíme, ukazuje nám Bůh někdy docela jasně, kudy si představuje, že bychom se měli dát. Jsou to ale spíše výjimečné situace, na kterých si můžeme jasně uvědomit Boží vedení, jsou to takové doteky Boží, které mají upevňovat náš vztah s Ním. Můžeme si být ale jistí, že nás Bůh slyší a že je s námi stále, ve všech našich rozhodnutích, i když takové "Boží doteky" neprožíváme takto jednoznačně.

Také je třeba říct, že nás Bůh velmi často vede skrze naše touhy. Nejde o žádné povrchní touhy po věcech, ale o naše opravdu nejvnitřnější touhy. Při volbě povolání, životního stavu a jiných důležitých životních rozhodnutích jsou proto naše nejvnitřnější touhy velmi důležité.

Co se týče typu povolání, není to tak, že pokud chceme sloužit Bohu a lidem, museli bychom nutně zvolit nějakou pomáhající profesi. Je mnoho povolání, kterými můžeme sloužit. Bůh nechce, abychom se trápili v nějakém povolání, ke kterému například nemáme vlohy, jen proto, že máme pocit, že je to povolání "užitečnější než ostatní". Dostáváme od Boha různé vlohy, které jsou k tomu, abychom je jedinečným způsobem využili.

Neboj se toužit, neboj se snít, neboj se jít za svými sny. Bůh půjde s Tebou. Pokud jej sama neodmítneš, vždy Tě "povede za ruku", "ponese v náruči". Na Boží lásku je možné se opravdu spolehnout. Bůh si přeje, abychom se ze života opravdu radovali.

A neboj se, i když se třeba teď nedokážeš ztišit a vnímat Boží blízkost. Nejde o pocit. On přišel v Ježíši do našeho světa, do našich starostí, ubohostí, trápení.  Je s Tebou ve Tvém rozhodování a nejistotách, prožívá je s Tebou. A bude Ti stále  poodhalovat  tajemství své lásky.

(Neboj se, že pro Boha nejsou Tvé problémy důležité - jsou. Pro Něj je důležité všechno, co kdokoli z nás prožívá.)

Přeji, abys zvládla přijímačky bez větších stresů, aby ses dokázala s důvěrou svěřovat Bohu v těchto těžkých chvílích, abys vždycky radostně patřila Bohu, abys čerpala z vědomí Jeho přítomnosti a lásky sílu.

Bůh Ti žehnej!
 

Kategorie otázky: Povolání, boží vůle, Hudba, škola, krize víry,...

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Festival UNITED v srpnu oživí centrum Vsetína

Festival UNITED v srpnu oživí centrum Vsetína
(8. 8. 2022) Ve Vsetíně se o předposledním prázdninovém prodlouženém víkendu uskuteční 12. ročník křesťanského festivalu…

Světový den prarodičů a seniorů (vždy 4. neděle v červenci)

(22. 7. 2022) Papež František vyhlásil Světový den prarodičů a seniorů, který se vždy koná 4. neděli v červenci -  v…

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)
(19. 7. 2022) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2022) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Jaká diskusní témata přinese letošní festival UNITED?

Jaká diskusní témata přinese letošní festival UNITED?
(12. 7. 2022) Ve Vsetíně se v závěru srpna uskuteční křesťanský festival UNITED. Důležitou součástí jeho programu jsou tematické…

Příroda je velkolepá podívaná

(12. 7. 2022) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…