Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2023, marse

Introvert - nesnáze ve vztazích

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Sebepřijetí

Dobrý den, na web vira.cz chodím a mnohokrát je pro mě povzbuzením číst si zde různé články i otázky a odpovědi.

Budu mít skoro už 30 let, ale jako kdybych stále nedozrála, bojím se na sebe brát odpovědnost za úkoly, protože si myslím, že druzí je vykonají lépe než já. Bojím se říkat své názory, myšlenky, své pocity. Mlčím, ale přitom bych chtěla se zapojit mezi druhé, ale bojím se. Bojím se druhé si k sobě připustit blíže na úroveň kamarádství. Mám to tak už spoustu let, je to takové vězení a nevím co s tím. Jsem introvertní povahy, ale nejspíše to nebude jen tím, byla jsem hodně zraněna důležitou osobou. Nechci žít v takovém strachu, bojím se, že mě druzí odsoudí, bojím se mluvit. Jsem tak trochu nepoužitelná, hodně mě to omezuje.
Moc ráda bych si vyslechla radu, nechala si poradit :)
ho
Děkuji :)

V Božích očích jste úžasná, milovaná, nezastupitelná.

Milá…,

Rozumím tomu, že dřívější zranění vás mohlo naprosto znejistit, rozkolísat sebedůvěru a dostat do izolace. Je moc dobře, že nechcete zůstat obětí toho člověka, ale chcete s tím něco udělat. Jde to. Je potřeba sebrat odvahu – tu ale někde uvnitř máte – a vyhledat terapeuta. Pomůže vám vyrovnat se s minulostí a najít vlastní hodnotu bez toho zranění tak, abyste mohla stát na vlastních jedinečných nohách a nebyla ochromována strachem z ublížení.

V Božích očích jste úžasná, milovaná, nezastupitelná. Vlastní dcera Boha, nejste ta z “podhradí”, ale důstojná a důležitá. Zkuste Bohu uvěřit kým pro něj jste. Pokud vám On říká ANO!, pak žádný člověk nemá právo zpochybňovat to, kým jste. Opřete se o Něj! Jedině On a vy jste expert na to kým jste…Terapie vám pomůže to najít. Dá Vám prostor pro to, abyste získala odvahu se k sobě přiznat a zaradovat se nad sebou…Moc Vám držím palce a beru Vás s tím do modlitby.


Více k tématu: láska k sobě

Kategorie otázky: Sebepřijetí

Související texty k tématu:

Láska k sobě, sebepřijetí:

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)