Běda těm, kdo myslí na nepravost. (Mich 2,1) - Citát z Bible na každý den

15. 12. 2008, stepa

Můj život je v troskách. Chtěla bych odejít do kláštera

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Povolání, boží vůle

Je mi 38 let, v křesťanství jsem byla vychovávána, později jsem  ztratila s křesťanstvím kontakt.  Dlouhá léta  zápasím s neurotickými problémy, potížemi s jídlem, nezvládám chodit do zaměstnání,  čeká mě plánovaná hospitalizace. Věřím, že mi pomohou.

Můj život dávno postrádá smysl a ráda bych po vyléčení vykročila na novou cestu. Vnímám, že bych měla odejít ze současných vztahů, začít smysluplně pracovat, starat se o staré, nemocné... Od dětství se k tomu cítím povolaná.

A tak vás prosím o radu. Existují u nás ještě kláštery? Kde bych mohla začít? Vím, že to není tak jednoduché, ale chci radikální změnu. Nemám žádné vazby, ani děti, vždy jsem věděla, že rodinný život pro mne není smyslem.
Myslím, že v mém věku mám poslední šanci změnit směr.

Možná mé představy vypadají nezrale idealisticky, ale tak to bytostně cítím, snad se najde způsob, jak bych se tomu mohla přiblížit.

Děkuji.

Bůh je Vám blízko, neváhejte s Ním o všem mluvit

Dobrý den,

Zkusím začít odpovědí na Vaši otázku, zda existují ještě dnes kláštery? Kláštery existují a žijí v nich lidé oddaní modlitbě a službě. Lidé, kteří se rozhodli prožít svůj život v celibátu pro Boží království. Velmi bych Vám přála se s nimi setkat. Jsou to lidé naplnění Bohem, otevřeni vztahům. Jsou živým znamením Boží přítomnosti. Kláštery jsou rozmístěny po celé zemi, žijí často tichým a nenápadným životem.

Vyjadřujete touhu změnit svůj život a ptáte se, kde začít?
Pokuste se v sobě prohlubovat vědomí Boží přítomnosti a lásky. On je živý, provází Váš život od narození, i když jste o jeho přítomnosti věděla někdy více, jindy méně. Miluje Vás zcela osobně. Je Vám tak blízko, jak jen může být člověk člověku. A ještě mnohem více. Říká se, že je nám blíže, než jsme si my sami. Je někým, kdo Vám chce žehnat. Touží po tom, abyste žila v pokoji a hluboké radosti.
Hovořte s Bohem jako s někým, kdo je Vám nesmírně blízko. Neváhejte a mluvte s Ním o všem krásném i o všem těžkém. On Vám rozumí. Zkuste se modlit. Vezměte si k ruce křesťanské modlitební knihy. Čtěte Bibli. Zvláště žalmy. V nich jsou obsaženy modlitby lidí, kteří prožívali radost i bolest, útěchu i smutek, prostě to, co dnes prožíváme my.

Doporučuji Vám také setkat se s duchovním v blízkosti Vašeho bydliště. Jistě bude ochoten Vám pomoci na cestě k Bohu. To bude začátek.

Problémy s výživou budou asi vyžadovat dlouhodobější duchovně-psychologickou péči. Věřím, že v psychologické péči již jste. Bylo by dobře, kdybyste také navštívila nějakého kněze, nebo duchovní osobu, která má zkušenosti v oblasti problémů s výživou, a pravidelně k němu docházela.  Často jdou tyto problémy ruku v ruce s převrácením duchovních hodnot,  tedy s místem, které má ve Vašem životě Bůh.

Přeji Vám, abyste si našla společenství lidí stejného smýšlení, které Vám pomůže ještě lépe pochopit to, co prožíváte.

 

K tématu doporučuji zveřejněnou odpověď: Vstup do kláštera, komunity v pozdějším věku

-redakčně upraveno-

Kategorie otázky: Povolání, boží vůle, Osobní krize, nemoc, smrt

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci
(19. 7. 2024) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2024) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…