Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

8. 6. 2024, MJ (Foto: IMA) | Sekce: Aktuální téma | Archiv

Chtěl bych mít jistotu, že když se ztratím, někdo si toho všimne

dítě, les, cesta

„Když Adam pojedl ze zapovězeného stromu, ze strachu se on a jeho žena před Bohem ukryli. Tu zavolal na něj Hospodin Bůh a řekl mu: ´Kde jsi?´“ (srov. Gn 3,9)

Před léty jsme během tábora vyrazili na celodenní výpravu do okolí. Všichni se dobře bavili, smáli se a zpívali, když v tom jsme zjistili, že se ztratil malý Frantík. Nervózní vedoucí po hodině neúspěšného pátrání zavolali policii. Ta ho poté našla spokojeně pochodujícího pár kilometrů nazpět. Frantík o den později napsal pohled rodičům: „Na táboře je to skvělé, všechno se mi líbí, jen včera mě hledala policie.“ O to ale nejde. Jde o to, že když se Frantík ztratil, byl tu někdo, kdo si toho všimnul a kdo ho hledal.

Občas si říkám, že bych taky chtěl mít jistotu, že když se ztratím, někdo si toho všimne a bude mě hledat. A je mi úzko, když pomyslím, kolik lidí na této planetě se cítí být osamocených. O které se nikdo nebojí, když jdou na vyšetření, a kterým nikdo nepřeje všechno nejlepší, když mají narozeniny.

Příběh o prvním hříchu Adama vypráví mimo jiné o tom, že Hospodin člověka hledat nepřestane, a že nad ním nezlomí hůl, ať se stane cokoliv. Přál bych si ale, aby to nebyl jenom Bůh, kdo se takto chová. Jestli máme být obrazem Božím, chtěl bych žít ve společnosti, kde se budeme navzájem hledat všichni. Jenom opravdu nevím, jak přesně na to, a to mě trápí.

Někdy se modlím za to, abych byl dost citlivý na lidi kolem sebe, kteří jsou ztraceni na okraji zájmu. A ještě častěji se modlím za ty, které jsem nehledal, i když jsem měl.

Tip: Zobrazujte si téma týdne na vašem webu

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)