Máme přímluvce u Otce: Ježíše. (1 J 2,1) - Citát z Bible na každý den

8. 7. 2023, BF | Sekce: Aktuální téma | Archiv

Bůh naše temnoty nepůsobí, ale vstupuje do nich

Photo by Guilherme Bellotti, barvy, tempery

„Vždyť mé jho netlačí a mé břemeno netíží.“  Mt 11,30

V životě každého z nás se někdy vyskytují těžkosti a nejrůznější zkoušky. Někoho napadne, že to Bůh dopouští, a tím nás asi zkouší nebo snad dokonce trestá.

Při rozjímání o tom, jak to s tím „dopouštěním“ těžkých situací je, mě oslovil obrázek, který tvořilo jedno dítě v naší mateřské škole. Objevovalo krásu malování temperami a na jednom místě jeho obrázku se protnula černá s bílou. Bílá barva černou téměř pohltila a vznikla lehce šedá.

A tak mi nějak připadalo, že míchání barev je součástí našich životů. Těžké a černé věci denně působí na naše životy a náš klid. Ale dáme-li Bohu prostor, ředí všechny naše problémy bílou barvou. Kolik jí na obraz našeho života připustíme? Čím více bílé, tím méně šedý bude výsledný obraz.

Ježíšovo jho netlačí a netíží. Neslibuje nám, že nebudeme zažívat těžkosti, ale to, že On nám je nebude působit. Ve všem je s námi. A čím více mu naše životy a temnoty otevřeme, tím větší prostor bude mít k tomu, aby je prozářil svou láskou.

Tip: Zobrazujte si téma týdne na vašem webu

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.

Jan Pavel II. († 2.4.2005) byl pro komunisty jasný nepřítel / audio k poslechu

Jan Pavel II. († 2.4.2005) byl pro komunisty jasný nepřítel / audio k poslechu
(2. 4. 2024) Ranou pro komunistický blok byl rok 1978, kdy byl zvolen nový papež a stal se jím polský kardinál Karol Wojtyla. Jeho…

Časopis pro dívky IN! – dubnové vydání

Časopis pro dívky IN! – dubnové vydání
(1. 4. 2024) Duben je veselý, doslova aprílový měsíc, který přímo vybízí k tomu, abychom se pořádně zasmáli. Nemusí jít jen o nějaký…