Máte se obrátit od nicotných model. (Sk 14,15) - Citát z Bible na každý den

31. 12. 2008, mak

Jsem smutná, je to hřích?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Jsem opravdu moc a moc smutná a nemůžu si pomoci. Je to hřích?
Snažím se, ale asi ne dost, prosím o pomoc, nějaký tip, jsem slabá.
V mém životě se staly opravdu zlé věci. Zemřelo mi dítě, další jsem nedonosila a potratila, rozpadlo se mi manželství, které sice bylo problematické, ale mohla jsem ho chránit a zachránit.


Neuplyne ani vteřina abych neměla na srdci tu tíhu, opravdový smutek, který cítím jako kámen na hrudníku a drží moje žebra blízko u sebe, bolestně stisknutá, nemůžu se nadechnout.

Mám takovou teorii, proč jsem musela zažít tak hodně utrpení: byla jsem vždycky smutná, vždy kam až sahá moje paměť nade mnou smutek a melancholie měly moc a to se Bohu a andělům nelíbí, nejspíš chtějí, aby se všichni radovali z existence. A ty, kteří to neumějí, musí poučit zlými událostmi: že před nimi jim bylo dobře a pronic zanic se rmoutili a jestli se rychle nenaučí radovat, přijdou další rány, a tak to půjde pořád, dokud se neumoudří. Je to tak?
Já jsem o tom skoro pevně přesvědčená, zdá se mi, že všechno tomu nasvědčuje.

Mám se trošku usmívat a snažit se o radost v duši a pokoru, protože Bůh odměňuje svoje veselé ovečky? Já se pokouším s tím začít, ale jde mi to tak těžce. Vložil do mně moc smutnou a neklidnou duši. Proč?? Žít s tak smutnou duší je opravdu těžké!!! Zdá se mi dokonce, že černý smutný závoj a smůla obklopí všechny, kteří se mi nějak dostanou do života. Smrt pro mně není hrozba, ale naděje.

Trošku si vše ujasňuji, tím, jak se pokouším dát svým myšlenkám slova. A je to obtížné, možná neumím napsat přesně to co chci.
Ale jestli mi někdo může odpovědět, budu moc ráda.

Bůh nechce radost jen jako. Touží po Vaší pravdivosti, upřímnosti, důvěře

Milá ...
děkuji za Váš dotaz a důvěru, se kterou píšete a svých bolestech, o svém velkém smutku. Ptáte se, jestli je hříchem to, že jste smutná.
Smutek je emoce, která za nás mluví. Říká, že nám není do smíchu, že nás něco bolí, trápí. Že bychom potřebovali něco jinak, aby nám bylo dobře. Že nám něco nebo někdo chybí.....
Není divu, že jste smutná po všech událostech, které se staly ve Vašem životě.

Nevím, jak jste se dostala k víře a jak jste poznala Boha. Ale nerozumím tomu, jak jste došla k přesvědčení – k obrazu Boha, který by Vás tak velkým utrpením vychovával k radosti. Nevím, jak se dá rychle naučit radosti po odchodu milované bytosti, po ztrátě naděje na další děti a ještě bez opory manžela. Má- li to být opravdová radost, tak to rychle není možné.

Vnímám ve Vašem dopise, že máte na sebe velký nárok. I v tom, že Vy jste mohla vaše manželství chránit a zachránit. Na to je přece potřeba obou partnerů. Jsem přesvědčena, že Bůh vůbec není tak náročný a krutý. Naopak. Jeho samotnou podstatou je láska, vlídnost a velké milosrdenství. Je s námi v každé situaci, v každém okamžiku našeho života. Řekla jste mu o svém velkém smutku? O svých bolestech a trápeních? Zkuste to. Sedněte si a vše mu povězte. Jako otci. Jako příteli, který Vás zná lépe než Vy sebe sama, který Vás miluje tak, jak to žádný člověk neumí a který chce, aby Vám bylo dobře.

Povězte Bohu o tom, jak Vám je a také mu řekněte, co potřebujete. Poproste ho, ať Vás potěší, ať zahřeje Vaši smutnou duši. Ať Vám začne pomalu ukazovat to, co Vás povzbudí, co Vás pomalu povede k naději v životě a k radosti. Bůh tohle všechno umí a může.

Píšete, že si vše trochu ujasňujete, když se pokoušíte dát svým myšlenkám slova. Bylo by moc dobré, kdybyste měla možnost mluvit o tom, co prožíváte i s nějakým člověkem, kterému důvěřujete. Máte někoho takového?
Také je možnost využít psychoterapii.

Nevím, proč Vás potkalo tolik trápení. Ale Bůh si ho pro Vás určitě nepřeje. A nechce Vaši radost pro sebe a své anděly. A nechce radost jenom ,,jako‘‘. Touží po Vaší pravdivosti a upřímnosti. A důvěře. A vše může použít pro dobro.
Přeji Vám, abyste se Boha nebála a opravdu s velkou důvěrou se svěřila do jeho péče.

 

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Boj italského misionáře s čínskými těžaři zlata v Africe

(15. 5. 2019) Divoká těžba čínských společností plundruje krajinu a ožebračuje beztak chudé a občanskou válkou zbídačené obyvatelstvo...

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2019) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v...

ABSOLVENTI NEJEN VYSOKÝCH ŠKOL SE POČTVRTÉ SETKAJÍ NA VELEHRADĚ

(13. 5. 2019) Čtvrtý ročník akce Absolventský Velehrad se uskuteční v termínu 17.–19. května 2019. Myšlenka setkání navazuje na...

Festival Lumen přivítá návštevníky 7. a 8. června 2019 na Trojičním náměstí v Trnavě.

Festival Lumen přivítá návštevníky 7. a 8. června 2019 na Trojičním náměstí v Trnavě.
(12. 5. 2019) Na hlavním pódiu se v pátek představí folklórní složení FidliCanti, úžasná Janais, Altarive, Godzone...

Svátek matek 2019

Svátek matek 2019
(10. 5. 2019) Datum Dne matek připadá v roce 2019 na neděli 12.5.

Zemřel Jean Vanier, zakladatel hnutí Archa

(7. 5. 2019) Ve věku 90 let zemřel 7.5.2019 Jean Vanier. Celý svůj život věnoval přinášení naděje trpícím lidem: „Poselství...

Jak poznám Boží vůli? : videoseriál "Víra do kapsy"

Jak poznám Boží vůli? : videoseriál "Víra do kapsy"
(4. 5. 2019) Je opravdu všechno, co se nám v životě děje, Boží vůle? Jak ji poznat?