Boha budeme vidět tak, jak je. (1 J 3,2) - Citát z Bible na každý den

28. 11. 2011, pol

Ironie a manželské neporozumění

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Manželské krize

Má otázka se týká mého manžela. Bývá ke mně často ironický, což se mě hodně dotýká. Mrzí mě to, musím na to myslet a pak jsem z toho nevrlá a to bohužel i na děti.
(...)

je třeba o tom společně mluvit

V partnerském životě jde vždycky o slaďování života dvou odlišných osobností - muže a ženy a to není jednoduché. Proto je třeba o tom všem také společně mluvit, v klidu, v příjemných podmínkách, kde nikdo neruší (zvláště pak ne děti).

Určitě není jednoduché mluvit o svém zranění s tím, kdo zraňuje. Je třeba ale pravdivě v klidu sdělit partnerovi, jak prožíváte jeho chování, co Vám vadí i na konkrétních případech, sdělit mu, jaké byly Vaše pocity a jak to dopadá na Váš vztah i na děti. Třeba manžela i z Vaší strany něco zraňuje, co Vy považujete za normální, dejte i jemu příležitost vyjádřit se k Vašemu společnému životu.

Možná, že si Váš manžel neuvědomuje, že se Vám posmívá, je ve svých očích prostě jen tak vtipný, nevím. Neutíkejte však před tím. Zametání problémů pod koberec je jen nechá narůst do takových rozměrů, kdy už je řešit ani nelze. Jedině společná konfrontace v lásce vede k dobrému vývoji vztahu.

Nepůjde to hned. Těžko se vystupuje z vyjetých kolejí, ale za vzájemného povzbuzování, nových pokusů a odpouštění může Váš vztah růst.

Držím Vám palce v modlitbě.

Kategorie otázky: Manželské krize

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Nemoc mi brání v účasti na mši

(26. 12. 2025) Jsem imobilní a už dlouhou dobu závislá na tom, kdo má možnost vzít mě v neděli na mši.  (Z ohlasů…

Neexistuje dokonalá rodina

Neexistuje dokonalá rodina
(25. 12. 2025) Vztahy rodičů jsou pro rozvoj dětí rozhodující... (Texty o rodině.)

Na čem o Vánocích záleží

Na čem o Vánocích záleží
(23. 12. 2025) to nám pomáhají pochopit jesličky

Vánoční epizody seriálu The Chosen

Vánoční epizody seriálu The Chosen
(23. 12. 2025) Doporučujeme ke shlédnutí dva vánoční díly seriálu The Chosen (Vyvolení), který nabízí volné zpracování…

Pocit neodpustitelného selhání

(19. 12. 2025) Dobrý den, moc si vážím vaší práce na www.vira.cz a také děkuji za službu Linky víry. Vaše…