Bůh soudí spravedlivě. (Řím 2,5) - Citát z Bible na každý den

30.8.2019, 10:47

Zářijové číslo časopisu IN! právě vyšlo

Zářijové číslo časopisu IN! právě vyšlo

Září je i pro nás v redakci měsícem nových začátků. Začíná škola, a když se podaří, tak i krásné babí léto plné sluníčka, které už sice nepálí jako o prázdninách, ale krásně a příjemně hřeje. Ideální doba na nový IN!

Rozhovor

Chcete zažít zajímavou a šokující výpravu do středověku? V tom případě rozhodně nesmíte přeskočit náš rozhovor v zářijovém čísle. Jak se zkoumá historie na vlastní kůži a co vlastně víme o víře našich předků? To nám poví Ivan Foletti, který je docentem Centra raně středověkých studií na Masarykově univerzitě v Brně. Vsadíme se, že po přečtení budete mít chuť nazout boty a vydat se k nějakému vzdálenému cíli.

 

Rady

Nový školní rok, nová škola, nové úplně všechno. Každý snáší změnu nějak jinak. Pro pár šťastlivců je nástup na novou školu úplně běžným a obyčejným dnem. Ráno se takový člověk vzbudí, vezme batoh, přijde do školy a hned se s každým vesele baví a snadno si nachází kamarády. My ostatní smrtelníci bohužel bojujeme s obavami i strachem. Přemýšlíme, jaké to tam bude, jestli se s někým spřátelíme, co se budeme učit… Mít obavy z neznámého je naprosto přirozené, proto přinášíme pár tipů, jak se s tím vším poprat, udělat dobrý dojem a zvládnout první dny ve škole bez obav, zmatků a bez katastrof.

Poradna

Vztahy v rodině musíme budovat, chránit a starat se o ně. Jsme poctěni důvěrou našich čtenářek, které nám zasílají své dotazy a my je předáváme odborníkům. Tentokrát jsme se zaměřili na rodinné vztahy.

Krása

Položíme vám jednu velmi důležitou otázku: „Máte co na sebe?“ S námi ale nemusíte propadat panice! Rozhodně není nutné, abyste se zbavovaly celé své šatní skříně jen proto, že je nový školní rok. Stačí se důkladně zamyslet nad tím, v jakém oblečení se cítíte pohodlně a příjemně. Společně se podíváme na některé módní styly, ve kterých se můžete najít, a jejichž kombinace vám časem ušetří nakupování v obchodech. Snad. :-)

Víra

Patroni studentů. Ne všem studentům to jde a ne každý to má na háku. My věřící máme tu výhodu, že v nebi je pár lidiček, kteří si se školou taky zrovna moc netykaly, a proto opravdu chápou, co prožíváme u písemek a zkoušení. Je fajn se na ně obracet v přímluvné modlitbě.  Představíme vám outsidera Pepu a šprtku Katku a schválně, který si vás získá a bude provázet tímto školním rokem?

 

V zářijovém čísle také najdete spoustu příběhů od vás, našich čtenářek, básně, spoustu hádanek a test. V neposlední řadě vás čeká skvělá soutěž o náš zbrusu nový diář, který je zaručeně IN!

Krásný konec léta přeje redakce IN!

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

Knižní tip: Jít vlastní cestou - Jeff Goins

Knižní tip: Jít vlastní cestou - Jeff Goins
(9. 10. 2019) Cesta za vlastním posláním je náročná a riskantní, někdy nahání strach, což je důvod, proč ji tak málo lidí…

Naučte se fotografovat, nebo darujte někomu kurz fotografování

Naučte se fotografovat, nebo darujte někomu kurz fotografování
(9. 10. 2019) Přihlašte sebe, nebo třeba někomu darujte fotokurz "Hledání světla" v penzionu Panský dům v Rožmitále pod…

"Mafie mi zabila bratra" říká františkánský kněz

"Mafie mi zabila bratra" říká františkánský kněz
(4. 10. 2019) V dětství františkána Jakuba přišla jedna tragická událost. Přesto našel Boha, který mu začal odpovídat na jeho…

Říjnové číslo časopisu IN!

Říjnové číslo časopisu IN!
(4. 10. 2019) Říjnové číslo vám přináší pestrou paletu článků, rad, zábavy i vychytávek do barevného podzimního počasí.  

Podle koho si zvolil současný papež své jméno ´František´?

(3. 10. 2019) 4. října si v kalendáři připomínáme svátek významné osobnosti křesťanských dějin: sv. Františka z Assisi. K tomuto…

Nechme na sebe hledět Ježíše (papež František)

(3. 10. 2019) (odkaz na pastorace.cz)