V poslední době se již vícekrát upozorňovalo na působení náboženské skupiny Shincheonji [Sin chon dži], která  loví zejména mezi mládeží a i mezi příslušníky různých křesťanských církví. Pro získání nových členů používá manipulativní techniky, často lži a pomluvy.  Dopad je již velmi citelný. Dochází k rozvratům rodin, vyssání finančních prostředků členů atd. 

Díky skupině lidí, kteří mají nějakou osobní zkušenost s tímto náboženským hnutím, se podařilo vytvořit a spustit nový informační web o tomto korejském „hnutí“: 

http://www.shincheonjibezprikras.info/

 

Různé klamající názvy

Jednou ze strategií sekty je m. j. to, že často používá zástupné názvy a organizace

Od začátku působení v ČR (cca 2015) až do poloviny roku 2021 jako by u nás název "Shincheonji" neexistoval. Pokud se nějakého člena někdo zeptal na příslušnost k hnutí, většinou to popřel či mlžil. I přesto byla misie hnutí velmi intenzivní, potenciální zájemce totiž oslovovalo pod jinými názvy a záminkami. Využívalo k tomu existující i neexistující organizace a jakmile se některý ze zástupných názvů stal příliš známým (stejně jako záminky k navázání kontaktu), hnutí přešlo na názvy a záminky jiné.

ZÁSTUPNÉ NÁZVY, POD KTERÝMI HNUTÍ V ČR PŮSOBILO:

City Church Prague (2015)
Global Christian Leadership (cca 2016-2018)
program MOST (cca 2017)
Biblická inspirace pro každý den (cca 2017)
SOS: biblické sobotní semináře (cca 2017)
Asociace obětí násilného vzdělávání náboženské konverze (veřejná manifestace v roce 2018)
akce U&I / You and I (cca 2019)
NIT – Semináře pro propojení duše, ducha a těla (cca 2020-2021)
biblický kurz Neměnná víra (cca 2021)
Campus Danubia – institut při Vídeňské univerzitě (cca 2021)

více