Martin Beran, než se stal křesťanem, prošel při svém hledání mnohými nebezpečími různých esoterických disciplín. Konvertoval před 18 lety a dnes se – jako katolík – věnuje profesionálně evangelizaci a rovněž hraje ve chválové kapele.

Martin Beran vysvětlí, co vše esoterika zahrnuje, čím vším prošel, včetně své cesty do Indie, i to, jaká nebezpečí z angažovanosti v ezoterických oborech pro lidi plynou. Ezoterika je velmi široký pojem. Jde o označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí a esoterismus je pak souhrnný termín pro různá duchovní hnutí a proudy v západní kultuře vycházející z gnosticismu, hermetismu nebo neoplatonismu pozdního starověku. Do ezoteriky patří například hnutí New Age, jóga, kartářství, léčitelství, věštectví, reiki a podobně. S ezoterikou často souvisí i magie, což je v podstatě ovlivňování světa skrze okultní, tedy skryté síly v přírodě, nebo skrze kontakt s duchovními bytostmi. To může být zvláště nebezpečné.

Martin Beran bude sdílet své osobní svědectví o přítomnosti Ježíše v eucharistii, i o existenci opravdového zla, které někdy působí velice skrytě a nenápadně. Pohovoří také o tom, jak je těžké zlomit různá zasvěcení a vliv ezoteriky, a poradí, co v takových případech dělat.

>> K poslechu zde <<