Doporučujeme k přečtení knížku: 

S mobilem do Božího království? 
25 úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i zlý pán

Autor: P. Josef Ptáček

Na internetu hledáme čerstvé zprávy. Nakupujeme, platíme a připojujeme se k různým institucím. Posloucháme internetové rádio, podcasty a hrajeme hry. Je to pro nás dnes nepostradatelný pracovní nástroj, který pomáhá našemu vzájemnému propojení i ke vzdělávání.

Mobil nás provází doslova na každém kroku. Vytváří zcela nový životní prostor, jenž má vliv na naši koncentraci, vztahy a naše tělesné, duševní a duchovní zdraví. Bereme ho do ruky v průměru každých deset minut. Co nám to přináší a co bere?

25 konkrétně zaměřených kapitol zaměřuje naši pozornost na to, jak mobil a internet využít co nejlépe a jak se přitom vyhnout různým úskalím. Autor je optimista i realista. Mobilní telefon a internet se mohou stát.

Autor Josef Ptáček (*1973) je římskokatolický kněz, farář u Sv. Filipa a Jakuba v Praze-Hlubočepích, metodik IT pražského Arcibiskupství, kanovník kapituly na Karlštejně a skaut. Vystudoval SPŠ elektrotechnickou v Praze 2 a právě zde díky křesťanům do hloubky poznal, že Ježíš Kristus je odpovědí na jeho podstatné otázky. Vystudoval KTF UK v Praze, účastnil se mezinárodní misijní školy ICPE v Německu a vykonával praxi v Dětském výchovném ústavu v Praze. Po kněžském svěcení v červnu 2001 působil v Řevnicích, Kralupech a v Praze u Matky Boží před Týnem a ve Stodůlkách. Od r. 2011 je farářem v Praze-Hlubočepích. V pražské arcidiecézi pečuje o rozvoj internetových projektů pro účely evangelizace, pastorace a správy farností. Podílel se na vzniku a růstu internetové Linky víry. Stál také u zdárného dokončení komplexu kostela Krista Spasitele a komunitního centra na pražském Barrandově (2020). Zajímá se o komunikační technologie a je členem Českého radioklubu a mezinárodního sdružení radioamatérů-křesťanů WACRAL.