Bůh je naše spravedlnost.   (Jer 33,16) - Citát z Bible na každý den

30. 8. 2021, Opatrný

Výklad Bible, komentáře

Navigace: Katalog dotazů > Bible, koupě, jak číst > Výklady jednotlivých pasáží

Dobrý den,
existuje prosím nějaký spolehlivý zdroj, server, kniha, kde by se dal najít výklad veršů z Bible?
Občas hledám význam některých, pro mě, málo srozumitelných veršů. Sem tam něco najdu, ale nejsem si jistý jejich spolehlivostí.
Děkuji.

Komentáře k jednotlivým biblickým knihám

Dobrý den,
Bibli vykládají verš po verši biblické komentáře. Většinou vznikají k jednotlivým biblickým knihám. Komentářů je pochopitelně na světě velké množství, tak upozorním na ty nejdůležitější v češtině:
Česká biblická společnost vydává řadu Český ekumenický komentář - už se dostalo na většinu knih Nového zákona a některé knihy Starého zákona (http://www.dumbible.cz/web/cs/vydavatelstvi/cesky-ekumenicky-komentar).
Slovenští biblisté vydávají mnohem podrobnější komentáře, ale zatím je jich k dispozici méně (https://www.martinus.cz/seria/komentare-k-staremu-zakonu)
A pak je zde překlad amerických komentářů Sacra pagina - do češtiny byla přeložena evangelia a Zjevení Janovo (https://www.databazeknih.cz/serie/sacra-pagina-9455).
Kdybyste nenašel komentář ke knize, která Vás zajímá, šlo by ještě použít starší komentáře k celé Bibli: Výklady ke Starému zákonu (https://www.databazeknih.cz/search?q=v%C3%BDklady+ke+star%C3%A9mu+z%C3%A1konu&hledat=) nebo Malý Stuttgartský komentář k Novému zákonu (https://www.databazeknih.cz/serie/maly-stuttgartsky-komentar-k-novemu-zakonu-6509).

Kategorie otázky: Výklady jednotlivých pasáží

Související texty k tématu:

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Kdy začíná advent?

(28. 11. 2021) Datum 1. adventní neděle

Advent

Advent
(26. 11. 2021) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...

Co jsou to roráty?

Co jsou to roráty?
(25. 11. 2021) Prastaré adventní zpěvy, které se zpívají v brzkých ranních hodinách jen za svitu svící…

Adventní dokreslovací knížka pro děti

(25. 11. 2021) Ahoj děti! Určitě už znáte vyprávění o tom, co všechno se stalo, než se Ježíš narodil. Teď si o tom s námi můžete…

Nechte se prosím, očkovat!

Nechte se prosím, očkovat!
(24. 11. 2021) Očkování není samospasitelné, ale jak je vidět z menšího procenta nemocných ve skupině očkovaných, je to nástroj,…

Ježíš Kristus Král, Boží království

(23. 11. 2021) Žádné království z tohoto světa, žádný král ani žádná vláda neřeší úplně a s konečnou platností osud jednotlivého…