Tomu, kdo tě prosí, dej. (Mt 5,42) - Citát z Bible na každý den

6. 7. 2022, pol

Víkendový alkoholismus/ modlitba alkoholika

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Potýkám se s víkendovým alkoholismem. Také po práci potřebuji svoji dávku.

Když se budu chtít ubránit nutkání dát si sklenku, odrazit pokušení, můžete mi doporučit nějakou krátkou, třeba střelnou modlitbu, jak chuť zahnat? Nad ránem se modlívám. Můžete mi doporučit nějakou modlitbu, aby mi mohlo být pomoženo od večerního pokušení dát si zase skleničku?

Máme my závisláci nějakého patrona? Ke komu se utíkat ?


 

Vyhledejte společenství lidí, kteří se jako Vy snaží závislosti zbavit

Dobrý den, 

žádal jste střelnou modlitbu v pokušení, vybrala jsem Vám jednu:
"Pane Ježíši Kriste, který jsi za mě zemřel a za mé hříchy prolil svou krev, na přímluvu svatého Prokopa osvoboď mě od závislosti alkoholu. Amen.

Je ale třeba vědět, že modlitba není automat, po jejímž vyřčení by se vše zázračně řešilo. Nadpřirozené totiž předpokládá přirozené. Proto nejde jen o Váš modlitební život a přidané modlitby k němu během dne.
Alkoholismus postihuje celý život, především naši možnost svobodně se rozhodovat. Pak člověk přestává patřit Bohu, který ho stvořil jako bytost svobodnou, svobodně se rozhodující pro život s Bohem. Dále samozřejmě zasahuje např. do oblasti výkonu, rozumu, emocí, poškozuje mezilidské vztahy, má vliv na ekonomickou situaci člověka atd.

Je dobře, že přiznáváte svůj alkoholismus, je dobré podívat se ale na tuto závislost v širší souvislosti, ale zároveň se nevymlouvat na to, z jakého důvodu jste začal pít... Pokud je člověk závislý na alkoholu, musí důsledně dodržovat abstinenci. Jeden z prvních kroků by mohlo být přerušení návštěv restaurací/sklípků, kde se pravidelně scházejí Vaši přátelé k pití alkoholu. Naopak můžete získat společenství lidí, kteří se jako Vy snaží závislosti zbavit. Možná víte, že existuje instituce AA (anonymní alkoholici), najdete ji ve Vašem okolí a můžete se účastnit jejich pravidelných setkání. Podle svého bydliště je můžete najít na seznamu na tomto odkazu.


A ještě k patronovi alkoholiků posílám odkaz na příběh Matta Talbota, najdete v něm mnoho inspirace pro to, co můžete udělat kromě modlitby, která je jistě hodně důležitá.


Připojuji také svou modlitbu za Vás a přeju, abyste měl hodně sil, správnou oporu ve svých nejbližších i odvahu pokračovat v cestě ze závislosti na alkoholu.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení

 

Když už nevíš kudy dál, leť poslepu jako pilot v mlze... / mlha skály

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)