Kdo jsi, Pane? (Sk 9,5) - Citát z Bible na každý den

21. 6. 2023, šape

Splnění slibu Bohu

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Pochválen buď Ježíš Kristus. Poraďte mi, prosím, co dělat. Řeším jisté dilema. Před časem jsme měli rodinné problémy. Manžel byl delší dobu bez práce. Já jsem na mateřské se dvěma malými dětmi. Modlila jsem se, aby Pán Bůh udělal zázrak, aby našel manželovi dobrou práci a nám nový domov, a slíbila jsem mu, že pokud to udělá, tak budu s dětmi chodit 2x v týdnu na mši. Pán Bůh opravdu udělal zázrak. Manžel má práci, máme nový byt.

Chtěla jsem začít chodit na mše, jenže jsem netušila, jak to bude těžké. Děti jsou malé, přesuny do kostela a zpět jsou náročné, navíc bychom se vraceli pozdě večer a děti by musely hned do postele, takže by přišly i o čas s manželem. Věřte, nehledám výmluvy. Vím, že když jsem dala slib, měla bych ho splnit, jen časově se mi to  zdá pro děti náročné.

"Radostného dárce miluje Bůh."

Milá...,

Bohu díky za Vaše děti, za Vaši manželskou vzájemnost, za modlitební zápas. Bohu díky za manželovu práci i to, že máte střechu nad hlavou.
V Bibli se píše: "Radostného dárce miluje Bůh." Tedy Bůh od nás chce jen to, co mu chceme dát s radostí - tedy s určitým vnitřním pokojem. Také od nás nechce něco, na co nemáme.

Někdy můžeme vymýšlet nesplnitelná předsevzetí, můžeme dávat příliš troufalé sliby. A přitom od nás chce "ano ano, ne ne - co je nad to, je ze zlého". Jsme jeho děti, které miluje. Nechce nám dávat nic špatného, ale někdy nám nedá, to, co žádáme, protože má k tomu své důvody. Prosit ho, přimlouvat se, se učíme celý svůj duchovní život. Divil bych se, kdyby se na nás nedíval se shovávavostí, jako se matka dívá na své děti, které někdy mají tak pošetilé nápady. Ale to jsou takové úvahy okolo Vaší otázky.

Co teď dělat?
Bůh si cení vaší velkorysosti, ale tato situace Vás jistě naučí dávat mu příště splnitelné záruky.
Zkuste vymyslet něco náhradního, splnitelného, jednoduchého, ve formě poděkování za "onen zázrak".
Vyznejte se z toho při zpovědi podobně, jako jste napsala tento dotaz, a navrhněte tu náhradu.
Divil bych se, kdyby Vám zpovědník nepomohl.
A buďte v pokoji Kristově.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Křesťanská etika, hřích

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Bůh mi nepomohl, útočiště nacházím v temnotě

(19. 4. 2024) Od mala jsem byla zneužíváná, nezažila normální rodinu, vztahy. Jen lhostejnost, neupřímnost, samý podraz....…

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.