Tomu, kdo tě prosí, dej. (Mt 5,42) - Citát z Bible na každý den

19. 7. 2022, aled

Psychiatrie, Slyším hlasy.

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den
psychiatři odmítají jevy, které standardně lidé neslyší a nevidí. Některé z nich ale mohou být duchovního původu, kdy k člověku mluví Bůh.  Jsem obviněna ze schizofrenie.  Jak chápat psychiatrii a její pomoc?
Po své zkušenosti, považuji psychiatrii za svým způsobem pavědu. 

 

-redakčně upraveno-

Člověk se nemusí bát, že psychiatrickou léčbou o Boha přijde

Dobrý den, 
Psychiatři posuzují stav člověka z vědeckého hlediska. Mají na to své metody a snaží se pochopitelně dělat svou práci co nejlépe. Na rozdíl od lékařů těla to mají mnohem těžší – mysl člověka nejde dát pod rentgen nebo poslat na rozbor do laboratoře. A pro pacienta je těžší jejich názor přijmout, když ho lékaři nemohou podložit fotografií nebo výsledky testu krve. Zatímco o zlomené noze většinou dobře víme, o poruchách mysli vědět nemusíme – nemoc sama člověku brání si ji uvědomit. S tím se musíme smířit a musíme doufat, že když už máme co do činění s psychiatry, jsou to dobří psychiatři a chtějí nám pomoci.

Bůh má samozřejmě má možnost měnit obvyklý běh věcí a konat to, co nazýváme zázraky, aby nám něco důležitého sdělil. Mnohem častěji k nám ale mluví skrze docela obyčejné věci, které nebudí pozornost a jsou zcela v souladu s přírodními zákony. Zázraky se ale mohou stát pro nás, když v nich Boží zprávu objevíme.

Někdy není jasné, o který případ jde: Když někdo slyší hlasy, může to být zázrak, projev nemoci a někdy také projev duchovního obtěžování. Pokud lékaři někomu tvrdí, že hlasy v jeho hlavě jsou projevem nemoci a léky ho těch hlasů zbaví, neznamená to, že hlasy nemohly být zároveň vzkazem od Boha. Mohly a nemusely. To se pozná většinou podle toho, k čemu člověka vedly. Pokud k důvěře v Boha, k laskavosti a trpělivosti, pak za nimi dost možná opravdu byl Bůh. Pokud způsobovaly neklid a ničily vztahy, pak to byla spíš ta nemoc. Ať tak či tak, člověk se nemusí bát, že psychiatrickou léčbou o Boha přijde nebo ho urazí – Bůh člověka neopustí kvůli tomu, že si dotyčný vezme prášek. Pokud se člověk „uzdraví“ a přestane slyšet hlasy, určitě s ním bude Bůh mluvit jinými způsoby.

Některé potíže mohou být způsobeny silami zla. Zvlášť je potřeba zkoumat, zda se dotyčný sám neotevřel působení zlých sil praktikováním okultismu. Pak je třeba zříci se všech okultních praktik, na kterých měl člověk podíl, a prosit dobrého Boha o odpuštění a pomoc.  Pro takové případy se pak v Církvi nabízí tzv. služba osvobozování. 

Přeji Vám hodně sil a laskavé lidi, kteří Vám pomohou Boha najít v docela obyčejných věcech.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Magie, okultismus

Související texty k tématu:

Nemoc
Dva dopisy ze spárů rakoviny / Manuál dobrého rozhovoru s námi nemocnými
Jsem úplně normální holka, snílek, která vždy toužila po dobrodružství 
Má nemoc a utrpení nějaký smysl? Nemá! 
Nemoc a jak se s ní vyrovnat
Vzkaz čtrnáctileté dívky: ´Nebojte se nemocných! Potřebují vás!´
Deprese - Boží záměr?
Jak jsem spadla pod tramvaj
Každý se někdy cítí ´malo-mocně´
Máte rakovinu
Naše slabost a nedokonalost nám nemůže zabránit být užiteční
Nejtěžší handicap obvykle není tělesný, ani psychický, ale...
Nemoc a jak se s ní mám vyrovnat?
Nemoc a myšlenky na smrt
Přehlížení nemocných
Těžká chvíle manželství Radovana Lukavského
Zdraví je důležité, avšak není zárukou šťastného života

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)