Otče! (Tob 2,3) - Citát z Bible na každý den

19. 7. 2022, aled

Psychiatrie, Slyším hlasy.

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den
psychiatři odmítají jevy, které standardně lidé neslyší a nevidí. Některé z nich ale mohou být duchovního původu, kdy k člověku mluví Bůh.  Jsem obviněna ze schizofrenie.  Jak chápat psychiatrii a její pomoc?
Po své zkušenosti, považuji psychiatrii za svým způsobem pavědu. 

 

-redakčně upraveno-

Člověk se nemusí bát, že psychiatrickou léčbou o Boha přijde

Dobrý den, 
Psychiatři posuzují stav člověka z vědeckého hlediska. Mají na to své metody a snaží se pochopitelně dělat svou práci co nejlépe. Na rozdíl od lékařů těla to mají mnohem těžší – mysl člověka nejde dát pod rentgen nebo poslat na rozbor do laboratoře. A pro pacienta je těžší jejich názor přijmout, když ho lékaři nemohou podložit fotografií nebo výsledky testu krve. Zatímco o zlomené noze většinou dobře víme, o poruchách mysli vědět nemusíme – nemoc sama člověku brání si ji uvědomit. S tím se musíme smířit a musíme doufat, že když už máme co do činění s psychiatry, jsou to dobří psychiatři a chtějí nám pomoci.

Bůh má samozřejmě má možnost měnit obvyklý běh věcí a konat to, co nazýváme zázraky, aby nám něco důležitého sdělil. Mnohem častěji k nám ale mluví skrze docela obyčejné věci, které nebudí pozornost a jsou zcela v souladu s přírodními zákony. Zázraky se ale mohou stát pro nás, když v nich Boží zprávu objevíme.

Někdy není jasné, o který případ jde: Když někdo slyší hlasy, může to být zázrak, projev nemoci a někdy také projev duchovního obtěžování. Pokud lékaři někomu tvrdí, že hlasy v jeho hlavě jsou projevem nemoci a léky ho těch hlasů zbaví, neznamená to, že hlasy nemohly být zároveň vzkazem od Boha. Mohly a nemusely. To se pozná většinou podle toho, k čemu člověka vedly. Pokud k důvěře v Boha, k laskavosti a trpělivosti, pak za nimi dost možná opravdu byl Bůh. Pokud způsobovaly neklid a ničily vztahy, pak to byla spíš ta nemoc. Ať tak či tak, člověk se nemusí bát, že psychiatrickou léčbou o Boha přijde nebo ho urazí – Bůh člověka neopustí kvůli tomu, že si dotyčný vezme prášek. Pokud se člověk „uzdraví“ a přestane slyšet hlasy, určitě s ním bude Bůh mluvit jinými způsoby.

Některé potíže mohou být způsobeny silami zla. Zvlášť je potřeba zkoumat, zda se dotyčný sám neotevřel působení zlých sil praktikováním okultismu. Pak je třeba zříci se všech okultních praktik, na kterých měl člověk podíl, a prosit dobrého Boha o odpuštění a pomoc.  Pro takové případy se pak v Církvi nabízí tzv. služba osvobozování. 

Přeji Vám hodně sil a laskavé lidi, kteří Vám pomohou Boha najít v docela obyčejných věcech.

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Magie, okultismus

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2023) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)

Boží tělo -svátek

(2. 6. 2023) Slavnost Těla a krve Páně

Kdy je Den otců

(1. 6. 2023) Den otců - datum

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(29. 5. 2023) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!

Je skvělé být dobrovolníkem na festivalu UNITED!
(26. 5. 2023) Součástí festivalu UNITED jsou dobrovolníci, kteří mají i svůj vlastní program a hlavně dobrou partu...

Noc kostelů

Noc kostelů
(25. 5. 2023) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 2. června 2023.

Letnice, Svatodušní svátky...

(25. 5. 2023) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2023:…

Ztrácí se nám láska - Mám takový problém, nemá žádný velký rozměr, ale přece mě to tak nějak trápí. Jsem už delší dobu vdaná máme děti, všechno se zdá být v pořádku, ale nějak se nám asi vytratila láska...