Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2020, BF

Široká a úzká cesta

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Křesťanská etika, hřích

Dobrý den,
prosím o vysvětlení verše: Matouš 7, 13 Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí.
Jaká to je široká a jaká úzká cesta po které kráčíme? Jak mám poznat po které cestě kráčím já?

Děkuji.
 

Úzké cesty jsou náročnější a zde na zemi často nepřinesou až takový požitek

Milá ..

zamýšlela jsem se nad Vaším dotazem a přišlo mi na mysl takové jednoduché přirovnání, které by se dalo vztáhnout k široké a úzké cestě.
Ve škole se chystá test a já mám dvě možnosti. Buď se na test budu několik hodin poctivě učit nebo si napíšu tahák. Díky oběma možnostem mohu dostat jedničku, tedy výsledek je stejný. Nicméně tahák mě vedl po široké a snadné cestě, ale nic jsem se ve skutečnosti nenaučila. Vytrvalé učení mě stálo mnoho úsilí, ale dostalo se mi nových vědomostí, které budu moci někdy v budoucnu uplatnit.

Myslím, že v našich životech často stojíme na pomyslných rozcestích, kdy volíme mezi možnostmi. Může to být třeba rozvod versus snaha dále pracovat na vztahu. Může to být péče o nemocného příbuzného versus to, že ho necháme v domově důchodců. Je mnoho různých takových cest a mám pocit, že pokud se snažíme být citliví, vždy v sobě tak nějak cítíme, která z těch cest je široká a která úzká.

Řekla bych, že široké cesty nás dovedou velmi snadno k nějakému dílčímu výsledku, který se nám tady na naší zemi a v tomto životě vyplácí. Ve skutečnosti nás však vzdalují od nebeského království, aniž bychom si toho často všimli. Úzké cesty jsou náročnější, vyžadují více úsilí a zde na zemi často nepřinesou až takový požitek. Přibližují nás však k tomu, abychom se po smrti mohli radovat v Boží blízkosti navždy.

Přeji Vám pevný krok na všech Vašich cestách a vše dobré.

Linka víry

Kategorie otázky: Výklady jednotlivých pasáží, Křesťanská etika, hřích

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Čsopis IN! pro dívky / říjen

Čsopis IN! pro dívky / říjen
(8. 10. 2021) Pro někoho může být podzim smutné období, hlavně, když celé dny proprší. Pro někoho je to roční období plné klidu a…

Můžete podpořit „svůj“ hospic

Můžete podpořit „svůj“ hospic
(6. 10. 2021) V sobotu 9. října se připomíná Světový den hospiců.

Nechme na sebe hledět Ježíše (papež František)

(3. 10. 2021) Co nám nabízí svědectví Františka z Assisi dnes?  (odkaz na pastorace.cz)

Svátek andělů strážných 2.10.

Svátek andělů strážných 2.10.
(1. 10. 2021) Pošlu před tebou anděla, aby nad tebou po cestě bděl. Naslouchej jeho hlasu. Můj anděl půjde před tebou, praví Bůh.…

Mezinárodní den seniorů 1.10.

Mezinárodní den seniorů 1.10.
(29. 9. 2021) Víte, pro mě stárnutí je přibližování se cíli. A ten cíl stojí za to. Ani oko nevidělo, ani ucho neslyšelo, ani do srdce…

Svatý Václav stál u základů Evropy

Svatý Václav stál u základů Evropy
(28. 9. 2021) Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře?