Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

3. 5. 2024, marse

Sebevražda a spása

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Dobrý den,  může Bůh odpustit sebevraždu?
Pokud je  k ní člověk dohnán? Pracoval, a nemá najednou kde bydlet,  nemá práci, a nedaří se nic najít? A když toho člověk lituje už za života,  že na to vážně myslí, a modlí se za to?
Dokáže Bůh odpustit?

Bůh každého člověka povolal k životu

Dobrý den,
Ptáte se na odpuštění pro sebevraha. Píšete o skutečně nelehké a tísnivé situaci. O lítosti nad myšlenkami na sebevraždu a modlitbách za odpuštění.

Ráda bych Vás ujistila o tom, že Bůh rozumí lidským emocím, tomu, jak taková situace může zahnat člověka do kouta a vlastně mu nabídnout únikovou cestu, která nikam nevede, jen nabízí okamžitou úlevu. Ta úleva spočívá v tom, že taková myšlenka řeší to, že by člověk nemusel nic řešit. Jde tedy o to, že má chuť z té svízelní situace utéct. A to je sice v nějakou chvíli lákavé, ale za tou úlevou není nic. Ta chuť utéct naznačuje, jak moc je to náročné. Nebojte, Bůh Vám rozumí. Můžete se o něj a jeho lásku opřít. Zkuste mu uvěřit, že Vás povolal k životu, a tak Vám v něm bude i nápomocný. I když to člověk hned nezakouší, nevidí a někdy to trvá dlouho než se věci stanou…

V takové situaci je potřeba se obrátit na sociální služby a žádat tam o pomoc. S bydlením se obrátit na azylový dům, práci hledat přes úřad práce, inzerci, je třeba chodit na konkurzy. Ono se něco objeví. Je potřeba to nevzdat, sebrat síly a investovat do vyhledávání práce. Personalisté doporučují, aby člověk reagoval na inzerci hned ráno, a aby chodit i do firem, kam ani nechce nastoupit, jen pro tu zkušenost přijímacího pohovoru, která ho vybaví pro to, aby se dostal na dobré místo. Říkají, že hledání práce by se měl člověk věnovat 8 h denně, pokud ji chce opravdu najít. Chápu, že sehnat s prací i byt bude náročné. Zkuste to v tuto chvíli rozdělit. Klidně jděte do azylového domu a hledejte práci i bez bydlení. Nebo se po kombinaci bytu a práce rozhlédněte v nějakém jiném městě. Možná, že by tam byla lepší šance. Byla by to změna, ale možná šťastná v důsledku…Důležité je to nevzdat a možná se o Boha i opřít. Zkusit udělat všechno co můžete a zbytek svěřit jemu. Proste ho, aby se také, jak Váš milující Otec, staral. Bez člověka to ale nepůjde. Sám musí investovat, Bůh dodá to, co člověk nedokáže.

Přeji Vám hodně odvahy k tomu se nezastavit na cestě a hledat cesty přinášející život. Moc Vám držím palce a beru Vás do modlitby!

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt, Hodnota života, bioetika, Sociální potíže

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)