Do domu Hospodinova půjdeme s radostí. (Ž 122,1) - Citát z Bible na každý den

4. 3. 2022, tf

Pocit prázdnoty. Bůh mlčí

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Pochybnosti a krize víry

Dobry den.
Som katolicka a chcem sa opytat na dolezity bod v krestanstve. Ludia hladaju rozne veci pre zaplnenie prazdnoty. Napr. alkohol, drogy, sex ci dokonca zavislost na ludoch, vztahoch. Tie veci ich naplnaju, ale len kratkodobo, nic z toho tu prazdnotu nevyplni. Jedine Jezis moze, treba ho prijat do svojho zivota. Jedine on moze vyplnit tu prazdnotu a urobit nas stastnymi.

Napriek tomu, ze som veriaca tuto prazdnotu mam v sebe. Preco je to tak?
Jezisa som prijala do svojho zivota. Snazila som sa, chodila na spovede, modlila sa, prosila ho o pomoc, citala bibliu. Ale nejak nic sa nezmenilo.

Videla som vela veriacich ludi, z kt. ziarila laska, stastie. Pocula som ich pribehy a naozaj ich naplnoval Boh, boli stastny, spokojny. Stale narazam na videa, o tom ako Boh niekoho obratil, ako je ten clovek stastny. Niektore pribehy su dokonca o tom, ako ich obratil v minute, potom co prijali Jezisa do svojho zivota. Citim sa divne, akokeby toto vsetko sa deje len okolo mna, ale ja som nejako mimo toho. Nechapem.

Narodila som sa ako katolicka, ale bola som vlazna katolicka, viera len naucena od rodicov. Napriek tomu som sa modlievala. Ked som prvy krat pocula pribeh mojej kamaratky, kt mala slabu vieru, ze raz zvolala na Boha, Boze ak si... odvtedy sa jej zmenil zivot a tak ja sama som sa pomodlila a zavolala som ho do mojho zivota. Nic sa nezmenilo, mala som len 20 rokov. Momentalne mozem povedat, ze Boh sa ozval, ale trvalo mu to 11 rokov!!!  Som sklamana, vidim ze sa vobec neponahlal, a pritom tak velmi zalezi na ludskej dusi...

Mystiků není mnoho

Dobrý den, N.,
Zamýšlíte se nad vlastní duchovní cestou a nad tím, že Bůh Vás nechal dlouho čekat, než se ozval.
Myslím, že cesta každého z nás je jedinečná. Jsou mezi námi lidé, kteří o svém osobním vztahu k Bohu mluví s podobným zápalem, jako jste slyšela Vy ve filmech nebo od kamarádky. A je mnoho jiných, kteří Boha celý život hledají, a jejich víra se chvěje a znovunalézá. Těch prvních s mystickými zážitky není mnoho, a i ti často procházejí obdobím prázdnoty, podobně jako Terezie z Avily nebo Jan od Kříže. A jen u některých, kdo tuto prázdnotu pociťovali, ji naplnil přímo sám Ježíš.

Vaší nenaplněné touze rozumím, ale myslím si, že mystika není cesta pro každého. A Vy přitom již máte ten dar, že Vás Bůh oslovil. A i kdyby se teď Bůh odmlčel, neztrácejte víru a vytrvejte. Všimněte si, kolik dobrých křesťanů, těch, kteří mají Boha na prvním místě, žije ve Vašem okolí. Jsem si jist, že kdybyste se jich zeptala na jejich přímou osobní zkušenost s Bohem, málokdo by odpověděl pozitivně. Možná nacházejí Boha v přírodě, v umění, v Bibli, ve svých dětech, ve svém partnerovi, v ostatních bližních. I to je duchovní cesta, která vede k cíli. Jak píše apoštol Pavel, "Dary jsou sice rozmanité, ale je pouze jeden Duch. A jsou rozličné služby, ale je pouze jeden Pán. A jsou různé mimořádné síly, ale je pouze jeden Bůh. On to všechno ve všech působí."


Věřte, že Bůh Vás má rád, i když jste na něj dlouho čekala.

Kategorie otázky: Pochybnosti a krize víry

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Svatý Václav stál u základů Evropy

Svatý Václav stál u základů Evropy
(28. 9. 2023) Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře?

Co napsal Karel Čapek o sv. Václavovi týden před svou smrtí

Co napsal Karel Čapek o sv. Václavovi týden před svou smrtí
(26. 9. 2023) Nezapomeňme na tradici svatováclavskou...

Seminář "Otcovo srdce"

Seminář "Otcovo srdce"
(26. 9. 2023) Praktický seminář o Otcově Boží lásce s názvem „Otcovo srdce“ proběhne ve dnech…

Jak roste vinná réva a jak se dělá víno? Pracovní listy pro děti

(23. 9. 2023) A znáte nějaké další rostliny, které se objevují v Bibli?

Světový den turistiky- 27. září

(22. 9. 2023) Cestování a turistika přispívá ke vzájemnému poznávání národů a kultur. Podobně je tomu se sportem...

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023

Setkání zdravotníků Pod Petřínem 7. 10. 2023
(18. 9. 2023) "Zdravotník v síti vztahů" / Kostel sv. Karla Boromejského, Vlašská 36, Praha 1…

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu

Nebezpečí magie a ezoteriky - pořad k poslechu
(16. 9. 2023) Martin Beran, než se stal křesťanem, prošel při svém hledání mnohými nebezpečími různých esoterických disciplín.…