Kdo se Ježíše dotkli, byli uzdraveni. (Mk 6,56) - Citát z Bible na každý den

20. 11. 2020, kl

Noční můry, slyším kroky...

Navigace: Katalog dotazů > Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... > Magie, okultismus

Dobrý den, měla bych na Vás prosbu o nasměrování, jak můžu daný problém řešit.
Slyšela jsem, že určité místo může být prokleté. Nevím, jestli to platí i pro dům či byt a jestli to může vypadat takto.
Bydlím sama, strach ze samoty nemám, naopak jsem introvert a samotu mám radši. V mém novém podnájmu se necítím dobře.  Zdají se mi špatné sny, budím se, mám pocit, jako by ve vedlejší místnosti někdo chodil.

Mám se obrátit na kněze? Nechci ho sem zbytečně vláčet.

 

-redakčně upraveno-

Přirozená a duchovní rovina

V těchto záležitostech je dobré hledat odpověď nejdřív v přirozené rovině. Je možné, že je Váš nový byt méně odhlučněný, že jsou slyšet zvuky z okolních bytů? Nebo že Vás v noci ruší světlo či hluk z ulice? Nebo že máte špatné spaní kvůli něčemu náročnému, co prožíváte ve vztazích nebo v práci? Případně máte poslední dobou málo pohybu na zdravém vzduchu, a proto se Vám hůře spí? Pokud něco z toho připadá v úvahu, je třeba pokusit se nejdřív o nápravu v tomto směru.

Jinak skutečně existuje jev tzv. duchovně zamořených míst - např. tam, kde došlo k nějakému velkému násilí na lidech, kde se praktikoval či praktikuje spiritismus, magie a podobné věci. Tehdy je první pomocí vysvěcení bytu. Takové vysvěcení však nepůsobí automaticky, důležitější je, aby srdce lidí, kteří v těch prostorách bydlí, vědomě patřila Bohu. V některých zemích, jako třeba v Polsku, se svěcení domácností koná každoročně, do domů pak přichází místní kněz, většinou po Novém roce nebo kolem svátku Zjevení Páně (tří králů). U nás není běžné, že by kněz obcházel všechny farníky, ale je možné si v kostele o zmíněném svátku nabrat svěcenou vodu a posvěcenou křídu, označit veřeje křížem a upřímně prosit Pána o požehnání svého bytu.

Máte-li silné pocity neklidu i nějaké cizí přítomnosti, je vhodné modlit se též za všechny své sousedy, případně i za lidi, kteří ve Vašem bytě či domě bydleli před Vámi: zástupně můžete i na ně svolávat Boží milosrdenství a odprošovat za případné zlo, které se v těch prostorách mohlo dít. A kdykoli se Vám vrátí pocity úzkosti, klidně se znovu pomalu pomodlit s vírou modlitbu Páně (Otčenáš): v ní je obsaženo všechno, co potřebujete pro sebe i pro své sousedy.

Můžete se také poptat, kdo na této adrese bydlel či co se tam dělo v minulém století. Pokud byste zjistila něco opravdu závažného, bylo by možné vyhledat kněze, který rozumí službě osvobozování, aby celý prostor tzv. exorcizoval (to je silnější modlitba než prosté požehnání), případně tam sloužil mši svatou, za Vás i za všechny současné i předchozí obyvatele domu.

Než však najdete vhodnou pomoc a řešení svého problému, nezapomínejte na to, že jako Boží dítě jste stále pod Boží ochranou, navzdory svým pocitům. Jako výraz této víry se můžete každý večer s vírou pomodlit žalm 91 (v ekum. Bibli žalm 90) - "Kdo žije pod ochranou Nejvyššího".


Srdečně Vás zdravím a přeji brzké vyřešení potíží.

Kategorie otázky: Magie, okultismus

Související texty k tématu:

Modlitba, meditace:
JAK SE MÁM MODLIT?- Neumím se modlit
Několik podnětů, jak se (začít) modlit
- Hovořit s Bohem I v našich citech může být pravda...
- Jednoduchý způsob modlitby v každé situaci
Modlitba pro kohokoliv, kdekoliv a kdykoliv
Přímluvná modlitba - proč a jak
- Modli se jak umíš, ne jak neumíš Bůh nepotřebuje naše básně 
- web o modlitbě: www.modlitba.cz

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Týden manželství

(6. 2. 2023) Dobré manželství by chtěl prožívat každý. Dobré manželství ale není samozřejmost.

Světový den nemocných (11. 2.)

(5. 2. 2023) 11.2. se každoročně připomíná Světový den nemocných. "Nemoc dosvědčuje, že pravý život není tady..." (Benedikt…

Kdy je Popeleční středa?

(5. 2. 2023) Datum popeleční středy

Kdy je Valentýn?

(3. 2. 2023) Datum svátku sv. Valentýna

Hromnice (2. 2.)

(31. 1. 2023) Hromnice je lidový název pro ´Svátek Uvedení Páně do chrámu´(2.2.), kterým dříve končívala doba vánoční. Při…

Kdy je masopust

(30. 1. 2023) Masopust - datum

Můžu do kostela, když jsem volil Andreje Babiše?

(27. 1. 2023) Dobrý den. Můžu do kostela na Mši Svatou když jsem příznivec Andreje Babiše? Jen aby mi kněz neřekl že mi…