Vejděte těsnou branou! (Mt 7,13) - Citát z Bible na každý den

3. 3. 2023, pah

Nevyslyšená modlitba

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Modlitba

Zdravím, mám jednu otázku, kterou si kladu již dlouho.
Proč Bůh nevyslyší modlitbu a proč mě nechává samotného? Dlouho se modlím za svoje zdraví a mnoho kamarádů a známých i neznámých lidí se za mě modlilo a modlí a pořád se nic neděje. Jsou dny, které jsou opravdu těžké, a Bůh tady prostě není. Proč se nechce ukázat nebo pomoct? Sám se snažím, ale už je to opravdu dlouho, již několik let, a nic se neděje. Jedině větší bolesti a starosti.

Proč nechává trpět a umírat děti? Proč je tak krutý a nemilosrdný k dětem, které nic neprovedly, proč nepotrestá krále a vladaře? Proč musí bolesti a utrpění snášet děti? Má vůbec cenu v něco věřit, když celý život procházím utrpením a bolestí? Když mu vše odevzdám a modlím se, nic se neděje.

Děkuji za odpověď

Anonym- 20 let

Je na nás, jak naložíme s životem

Dobrý den,
ke svatému otci Piovi z Pietrelciny přišel jednou jeden postižený člověk s tím, že chce být uzdraven. Otec Pio se na něho podíval a řekl mu: "Dobře si to rozmyslete. To postižení Vás chrání od věčné zkázy. Pokud Vás Bůh uzdraví, nedojdete spásy." To, co vidíme, je pouze menší část života. Bůh vidí všechno a přesně. A dělá všechno proto, abychom došli věčného života, a to někdy i za cenu několika nepříjemných let zde na zemi. Je na nás, jak s těmito lety naložíme, do jaké podoby nás naformují. Modlete se, ale ne za uzdravení, nýbrž za to, aby Vás Vaše nemoc přivedla blíže k Bohu. Každý člověk jednou k této volbě dojde.
S pozdravem Linka důvěry

Kategorie otázky: Modlitba, Osobní krize, nemoc, smrt

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

SOUTĚŽ O VSTUPENKY na festival UNITED

SOUTĚŽ O VSTUPENKY na festival UNITED
(24. 6. 2024) Víra.cz ve spolupráci s festivalem UNITED vyhlašují soutěž o vstupenky na festival UNITED, který se uskuteční 22. -…

MANŽELSKÁ SETKÁNÍ - Letní kurzy v roce 2024

MANŽELSKÁ SETKÁNÍ - Letní kurzy v roce 2024
(23. 6. 2024) Kurzy zaměřené na obnovu a prohloubení vztahů mezi manžely a v rodině s názvem ´Manželská setkání´…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2024) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik

Blaise Pascal - teolog, filozof, fyzik, matematik
(20. 6. 2024) Papež František zveřejnil dopis, který se věnoval životnímu dílu francouzského filozofa a teologa Blaise Pascala.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2024) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.