Běda těm, kdo myslí na nepravost. (Mich 2,1) - Citát z Bible na každý den

7. 6. 2023, smar

Moc mi chybí manžel

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Osobní krize, nemoc, smrt

Zemřel mi manžel už to bude 3 roky...
Snažila jsem se ale nejde mi žít bez něho.
Chci už moc za ním.

Člověku se těžko žije bez možnosti lásku dávat a lásku přijímat.

Vážená paní ...,
děkuji Vám za důvěru a ráda bych Vám pomohla zahlédnout světélko na konci toho dlouhého - tříletého - tunelu. To je hodně dlouhá doba, zvláště, je-li na to člověk sám. Nezmiňujete se o dětech ani o vnoučatech, možná jste na to opravdu sama. Zdá se, že Vám schází nejen manžel, ale i smysl dalšího života. Většinou platí pravidlo „šťastné manželství – těžké vdovství, a naopak, nešťastné manželství – snadné vdovství“. Zkuste se na svou situaci podívat z tohoto úhlu pohledu a přijmout ji jako „daň“ za obdržený dar šťastného manželství. Dnes se u nás polovina manželství rozvádí a o druhé polovině jistě nelze říct, že jsou všechna šťastná. Zkuste to tedy uchopit z druhého konce – začněte děkovat! Děkujte Bohu, děkujte manželovi, ale i sobě za všechno, čím jste se na kráse Vašeho manželství podílela. Možná se Vám zdá, že z něj nic nezbylo. Není to pravda. Zůstala láska. Samotné Vaše řádky jsou toho důkazem.

Člověku se těžko žije bez možnosti lásku dávat a lásku přijímat. Proto Vám manžel tak chybí, proto nevidíte smysl dalšího života. To je ale přechodný stav. To nepotrvá věčně. Avšak o dni, kdy se s manželem znovu setkáte a obejmete, rozhoduje Dárce života. Pokud to tak cítíte, není nic špatného na tom, v modlitbě Boha prosit, aby ten čas čekání zkrátil – ovšem s podmínkou, kterou máme v Otčenáši: „buď vůle Tvá“. Jen Bůh ví, co je pro nás nejlepší.

Ježíš ve 25. kapitole Matoušova evangelia jasně říká „cokoliv jste učinili pro jednoho z mých nejmenších, pro mne jste učinili“. Jinými slovy, láskou, kterou jste zahrnovala manžela, jste zahrnovala Pána Ježíše. To by Vás mohlo inspirovat při hledání smyslu dalšího života. Když se kolem sebe rozhlédnete, určitě najdete někoho, kdo lásku, a možná i nějakou formu pomoci postrádá a potřebuje. Nabídněte mu ji s vědomím, že to děláte pro Ježíše. Ručím Vám za to, že o Pokoj ve Vašem zraněném srdci se postará On sám.
 

Kategorie otázky: Osobní krize, nemoc, smrt

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení

 

Na konci každéhu tunelu je světlo  / foto: Vojtěch Mucha

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci

Astronaut J. B. Irwin: to ze Ježíš chdil po Zemi je víc, než že jsem já chodil po Měsíci
(19. 7. 2024) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2024) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…