Jdi a zvěstuj Boží království! (Lk 9,60) - Citát z Bible na každý den

21. 7. 2021, marse

Jak se zbavit úzkosti?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Křesťanská etika, hřích

Dobrý den. Mám už delší dobu úzkosti. Udělal jsem hodně špatných věci, z kterých jsem měl i problémy, a chtěl jsem se změnit. Hledal jsem pomoc u Boha. Poprvé, když jsem šel na zpověď a pohovořil o tom s knězem, mi to velmi pomohlo. Teď je to zase zpátky. Dokáží mě totálně rozhodit i věci, které mi absolutně nehrozí. Já vím, že mi třeba něco nehrozí, a přesto z toho mám strašný strach. Můžete mi prosím pomoct, poradit, co mám ještě více udělat pro Pána Boha, pro prosbu o to, aby mi pomohl? Chci žít s Bohem, ale nevím, jestli už není pozdě. Moc děkuji za každou radu.

Žít s Bohem není nikdy v životě ztracená věc

Milý B.

Děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte.

Žít s Bohem není nikdy v životě ztracená věc. Stačí to dovolit. Bůh je vždy připravený. Stojí o vztah s Vámi. Stojí o to, abyste k němu přicházel a kdykoli cítíte vinu, přijďte za ním, vyznejte vše knězi a přijměte odpuštění. To odpuštění Boží z Vás dělá čistého člověka. Jste znovu jakoby na startovní čáře. S novou silou. To, že se vše hned nepodaří, s tím Bůh počítá. Růst pokračuje postupně. Bůh o něj stojí. A tak dává další nabídky odpuštění. Tím se dostáváte do Jeho přítomnosti bez překážky na Vaší straně. A tím můžete vnímat Jeho osobní lásku, to, jak Vás má neskutečně rád. A to má. Co dělat pro Pána Boha? Nechat se od něj milovat. Vstoupit s ním do důvěrného vztahu. Brát ho do všech situací svého života. Nechat se jím vést. Důvěřovat mu.

Co se strachem? Strach je někdy dobrá věc, pokud člověka upozorňuje na nebezpečí. Pokud ho jen utiskuje, pak to dobré není. Navrhuji každý strach obohatit o důvěru v to, že přes všechno, co cítíte, jste milovaný. A na tom stavte svou odvahu se strachem bojovat. Pokud by vás strach svazoval přespříliš, vyhledejte prosím pomoc psychoterapeuta, který Vám pomůže rozklíčovat, odkud se bere.
Milý B.,  v Bibli je 365x napsáno "Nebojte se!" Tohle povzbuzení si přivlastněte, protože to je vzkaz Boží. Láskyplný vzkaz. Beru Vás s tím do modlitby a držím Vám palce, abyste přijal Lásku a pocítil hluboký vnitřní pokoj!
 

Kategorie otázky: Křesťanská etika, hřích

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu
(26. 6. 2022) 27. června 1950 byla komunisty zavražděna Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Jose…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2022) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Srdce Ježíšovo - slavnost

Srdce Ježíšovo - slavnost
(19. 6. 2022) "Nejsvětější Srdce Páně" - termín náboženské úcty, charakaterizující Kristovu lásku ke všem lidem. Svátek…

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce
(19. 6. 2022) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Boží tělo -svátek

(12. 6. 2022) Slavnost Těla a krve Páně

Celoživotní vzdělávání (téměř) pro každého!

Celoživotní vzdělávání (téměř)  pro každého!
(8. 6. 2022) Katolická teologická fakulta UK v Praze pořádá také „zájmové studium“ na různá zajímavá témata....