Vzmužte se, nebojte se! (Iz 35,4) - Citát z Bible na každý den

21. 7. 2021, marse

Jak se zbavit úzkosti?

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Křesťanská etika, hřích

Dobrý den. Mám už delší dobu úzkosti. Udělal jsem hodně špatných věci, z kterých jsem měl i problémy, a chtěl jsem se změnit. Hledal jsem pomoc u Boha. Poprvé, když jsem šel na zpověď a pohovořil o tom s knězem, mi to velmi pomohlo. Teď je to zase zpátky. Dokáží mě totálně rozhodit i věci, které mi absolutně nehrozí. Já vím, že mi třeba něco nehrozí, a přesto z toho mám strašný strach. Můžete mi prosím pomoct, poradit, co mám ještě více udělat pro Pána Boha, pro prosbu o to, aby mi pomohl? Chci žít s Bohem, ale nevím, jestli už není pozdě. Moc děkuji za každou radu.

Žít s Bohem není nikdy v životě ztracená věc

Milý B.

Děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte.

Žít s Bohem není nikdy v životě ztracená věc. Stačí to dovolit. Bůh je vždy připravený. Stojí o vztah s Vámi. Stojí o to, abyste k němu přicházel a kdykoli cítíte vinu, přijďte za ním, vyznejte vše knězi a přijměte odpuštění. To odpuštění Boží z Vás dělá čistého člověka. Jste znovu jakoby na startovní čáře. S novou silou. To, že se vše hned nepodaří, s tím Bůh počítá. Růst pokračuje postupně. Bůh o něj stojí. A tak dává další nabídky odpuštění. Tím se dostáváte do Jeho přítomnosti bez překážky na Vaší straně. A tím můžete vnímat Jeho osobní lásku, to, jak Vás má neskutečně rád. A to má. Co dělat pro Pána Boha? Nechat se od něj milovat. Vstoupit s ním do důvěrného vztahu. Brát ho do všech situací svého života. Nechat se jím vést. Důvěřovat mu.

Co se strachem? Strach je někdy dobrá věc, pokud člověka upozorňuje na nebezpečí. Pokud ho jen utiskuje, pak to dobré není. Navrhuji každý strach obohatit o důvěru v to, že přes všechno, co cítíte, jste milovaný. A na tom stavte svou odvahu se strachem bojovat. Pokud by vás strach svazoval přespříliš, vyhledejte prosím pomoc psychoterapeuta, který Vám pomůže rozklíčovat, odkud se bere.
Milý B.,  v Bibli je 365x napsáno "Nebojte se!" Tohle povzbuzení si přivlastněte, protože to je vzkaz Boží. Láskyplný vzkaz. Beru Vás s tím do modlitby a držím Vám palce, abyste přijal Lásku a pocítil hluboký vnitřní pokoj!
 

Kategorie otázky: Křesťanská etika, hřích

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

P. Vojtěch Kodet - obsáhlý knižní rozhovor

P. Vojtěch Kodet - obsáhlý knižní rozhovor
(6. 12. 2021) Známý duchovní autor, karmelitán P. Vojtěch Kodet v obsáhlém knižním rozhovoru.

Dny vděčnosti zdravotníkům 13. – 19. prosince 2021

Dny vděčnosti zdravotníkům 13. – 19. prosince 2021
(6. 12. 2021) „Blbá nálada“, nevděčnost a někdy až agrese vůči zdravotníkům vzbudila protireakci a vedla k vyhlášení…

Covid, epidemie, dezinformace a postoj křesťanů

(6. 12. 2021) Dobrý den, měla bych otázku na šíření dezinformací v církvi. Z různých diskuzí, především na sociálních sítích, je…

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2021) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Podpořte vznik unikátního duchovního centra a kláštera bosých karmelitek v Drastech

Podpořte vznik unikátního duchovního centra a kláštera bosých karmelitek v Drastech
(1. 12. 2021) Sestry karmelitky vyhlásily sbírku, která potrvá do 19. 1. 2022  

Darujte dárek dětem, jejichž rodiče jsou ve vězení

Darujte dárek dětem, jejichž rodiče jsou ve vězení
(1. 12. 2021) Děti vězněných rodičů nemohou za to, kam se narodily. Přestože samy nic nespáchaly, nesou velmi těžce důsledky…