Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

6. 9. 2023, aled

Fatimská zjevení a hrozba 3. světové války

Navigace: Katalog dotazů > Konec světa, vizionáři

Dobrý den,

je možné 4 proroctví z Fatimy spojovat s dnešní hrozbou 3 světové valky? 
 

Dobrý den,
tzv. soukromá zjevení (tedy všechna od Ježíšovy doby dál) lze chápat jako dar lidem, ale je třeba s nimi zacházet opatrně. Církev je zkoumá, a pokud nenajde nic, co by odporovalo křesťanskému učení, „uzná je“ – tím vyjadřuje právě to, že neodporují učení, neprohlašuje za závazné jim věřit nebo je nějak začlenit do svého života a přesvědčení. Proto také neexistuje žádný oficiální výklad obsahu zjevení. U všeho, s čím se v životě potkáváme, je dobré se ptát, jak to ovlivňuje náš vztah s Bohem. Pokud je pro mě něco matoucí, přitahuje to víc pozornosti než to, jak s konkrétními lidmi kráčíme po Boží cestě, tak není důvod se tomuto tématu dál věnovat. Pokud mi to dodává sílu a radostnou vděčnost, pak samozřejmě naopak není důvod danou věc odmítat.

Vztahovat konkrétní věty ze zjevení na konkrétní situace, tím spíš situace politické, není vhodné, protože nás to většinou odvádí od původního záměru zjevení, jak ho církev chápe – tedy prohloubení naší víry, naší lásky k Bohu a našeho odhodlání jednat správně.


Soukromá zjevení bych přirovnala k zákusku v cukrárně: začínat jím den může člověku způsobit potíže. Když se člověk dostatečně nasnídal a naobědval (tedy v případě konvertity našel své společenství, porozuměl vyznání víry a základnímu učení, má někoho, na koho se může obracet v nejasných otázkách, je v církvi nějak zakotvený), může dojít k tomu, že i dort (soukromá zjevení) v jeho životě hraje pozitivní roli. Mnoho křesťanů včetně katolíků se ale objede bez dortu/soukromých zjevení.

Pokud jde o hrozbu třetí světové války, můžeme sami dělat něco pro to, aby se zmenšila: jednat s druhými lidmi láskyplně a s úctou, neposilovat v druhých ani v sobě obavy a nepřátelství, snažit se být informovaní (z věrohodných zdrojů), abychom byli odolní vůči nepravdivým a nesprávně interpretovaným zprávám. A samozřejmě se modlit a prosit Boha, aby nám všem, včetně politiků a vojáků, dal odhodlání jednat uvážlivě a respektem k Božímu plánu s lidmi.

Kategorie otázky: Konec světa, vizionáři

Témata: zjevení

Související texty k tématu:

Vizionáři, předpovědi konce světa
- Vizionáři, zjevení, předpovědi konce světa
- Nenechat se ovlivňovat proroctvími
- Bojím se konce světa
- Zjevení na varovani.org
- Strach z konce světa
- Konec světa v Bibli

Neboj se!

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)