Tomu, kdo tě prosí, dej. (Mt 5,42) - Citát z Bible na každý den

23. 8. 2021, MaM

Bohyně

Navigace: Katalog dotazů > Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... > Magie, okultismus

Dobrý den, poslední dobou se roztrhl pytel s ženami, které se citi bohyněmi a hlásají svou lásku a moudra do světa. Vykládají karty, fotí se nahaté a nabádaji k sebelásce... Působí to na mě velmi zvláštně, vlastně odpudivě.  Proč mají lidé potřebu  odvracet se  od Pána Boha a vymýšlet si svá vlastní "pravidla"?

Děkuji za váš vhled.

Člověk sám nemůže být středem a mírou všeho

Milá K.
vážíme si důvěry, se kterou se na nás obracíte. Potřeba někam patřit, s někým se sdílet, někomu či něčemu věřit, znát smysl a směřování svého života je psychologicky člověku přirozená. Boha – Pána křesťanů mnozí lidé dnešního světa odmítají z mnoha různých důvodů: předsudky z minulosti, nepochopení a neznalost pravé víry, špatný obraz církve, falešné představy o Bohu, … Na toto téma se stále vede mnoho diskusí, hledání, ale jisté je, že existuje ještě více možností, čím víru v Boha nahradit. Ženy – bohyně budou zřejmě jednou z nich. Dozvěděla jsem se o nich teprve na základě Vašeho dotazu a zkusila o tomto hnutí něco najít a udělat si vlastní názor.
 

Člověk nachází sám sebe, jenom když se dává druhému

Karty, porno, sebeláska,… je dobře, že Vás odpuzují. Dokazuje to, že Vaše svědomí zřejmě umí rozlišit jednání dobré a špatné. Objevila jsem ale i webové stránky, které vypadají velmi přitažlivě, nic špatného na první pohled nehlásají. Nabízí ženám najít své štěstí, být dobré a úspěšné v různých směrech, autentické a krásné, plné energie apod., k tomu zajímavé programy a lákavé projekty. Jde o nějaké směry hnutí New age, k němuž nabízím definici z našeho webu:
„Hnutí New age je z křesťanského a biblického pohledu takový “duchovní supermarket“. Je to směs – esoteriky, okultismu, transpersonální psychologie, thanatologie, reiki, něčeho z východních náboženství a dalších mnoha různých technik sebepoznání a návodů na “šťastný život“.
Klíčovým problémem je, že se vše obrací jenom k člověku. Ten je středem a mírou všeho. On určuje, co je dobré a co zlé a jak se svým životem a svobodou naloží. Chybí zde zcela rozměr víry a naděje v Boha, nakonec také rozměr lásky k bližnímu (člověk nachází sám sebe, jenom když se dává druhému).“

Takže je na Vás, v jakém prostředí se chcete pohybovat, čím se nechat ovlivňovat, čemu (komu) věřit. Je to v dnešní době, kdy se na nás valí různé proudy, množství nabídek a informací z různých stran, velmi těžké, ale pokud se rozhodujete věřit víc Bohu než sama sobě a mít jistější životní perspektivu, držte se této cesty a jinými se nezabývejte a nenechte zviklávat.

K tématu křesťanského pohledu na ženu doporučuji: 
žena

Přeji Vám Boží moudrost ve všem tápání.
 

Kategorie otázky: Magie, okultismus

Související texty k tématu:

Láska k sobě, sebepřijetí:

 

Neexistuješ náhodou. Ať jsi dobrý či špatný, jsi milován. Žiješ, protože tě Bůh vždy miloval.

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)