Máme jen pět chlebů a dvě ryby. Mt 14,17 (Mt 14,17) - Citát z Bible na každý den

14. 7. 2008, pat

Rodině se nelíbí můj partner

Navigace: Katalog dotazů >

Díky, že existuje i takováto pomoc, jako je právě Linka důvěry. Bude mi 21, moji rodiče jsou rozvedení. Táta bil mě i mámu. Po té, co odešel, žiju s maminkou. Ráda chodím do kostela a v poslední době chodím pravidelně skoro každý den. Uklidňuje mě mše a naplňuje jistotou, že nejsem sama.

To, co je můj problém, jsou kluci. S několika jsem už chodila, ale pokaždý jen krátce. Vždycky se mi do vztahu začala míchat máma a něco se jí na dotyčném nelíbilo, až jsem vztah nakonec ukončila.

Před 1/2 rokem jsem poznala jednoho kluka, dlouho jsme okolo sebe jen tak chodili, ale teď mi začal často psát. Hlavně je psal on, já jen odpovídala. Líbí se mi, myslím, že bych s ním mohla začít chodit.

Když se to ale maminka dozvěděla, zabavila mi mobil, dokonce mi zakazuje mu napsat mu i e-mail. Nelíbí se jí, že kouří a rád se někdy napije. Včera mu dokonce napsala, ať mě nechá na pokoji. Vůbec ji ale nezajímá, že by mohl být úplně jiný. Prosím poraďte mi, jak mám dál postupovat. Všechno mi to bere radost ze života, nemám ani chuť k jídlu, s mámou se nedá mluvit, má svou pravdu. Myslím, že poté, co ji táta ublížil, už nemá důvěru v nikoho.

Prosím Ducha svatého, aby Vás obdařil svými milosti a pomohl Vám ve vaší práci, neboť teprve nyní jsem si uvědomila, jak je důležitá nápomoc.

Pustit se do boje za svá práva, nebo rezignovat? Záleží na Vás

Vaše situace skutečně není záviděníhodná, neboť jak se zdá, Vaše maminka direktivně řeší a rozhoduje o Vašich osobních vztazích za Vás. Záleží nyní na Vás samotné, zda budete chtít napřít svou energii na vymanění se z její direktivnosti a osamostatnit se, nebo zda budete stále jen pasivně přihlížet do zásahů svých citů a odhánění svých přátel.

Tato situace Vás jistě značně stresuje, chuť k jídlu jste již ztratila právě díky vnitřním i vnějším rozporům. Zásahy do Vašeho soukromí a vztahů jsou velice nešetrné a hrubé, ale asi docela úměrné ohromné nezvladatelné úzkosti z toho, že byste mohla ve vztahu trpět právě, tak jako trpěla Vaše matka.

Maminka pod tíhou neblahých zkušeností vytěsnila zřejmě všechny muže ze svého života a snaží se je vytěsnit i ze života Vašeho, aby Vás ochránila před možnou bolestí a zklamáním. Ve všech zájemcích o Vás bude vidět nepřátele, bude se jí vracet její vlastní trauma, které z mužů má, vrací se jí její vlastní bolest z násilí, kterému se neuměla bránit. Její obrana Vás jako svého dítěte před muži je však neúměrná.

Je nutné, abyste Vy sama prošla zkušenostmi vztahů a poučila se z nich osobně a přímo. Záleží teď skutečně na Vás, zda-li se pustíte tak trochu do "boje" za svá práva ohledně samostatného rozhodování a výběru partnera a s maminkou si otevřeně pohovoříte o potřebách svého soukromí apod. Záleží jen na Vás, zda-li neohroženě uhájíte svůj vztah nebo budete rezignovat a maminku ve všem slepě poslouchat.

Jistě svého mládence informujete o situaci doma, budete potřebovat jeho podporu, záleží také na jeho postoji a pevné vůli stát při Vás. Maminka Vám ve Vašem dospělém věku nemá právo psaní mailů zakazovat, myslím si, že máte stále dosti prostoru vyjadřovat se jasně a druhým lidem svůj postoj vůči těmto věcem dávat neohroženě najevo.

Přeji Vám hodně energie i pevné vůle zvládat stresové situace, které Vaše vztahy doprovázejí!

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Nevzdoruj svému štěstí - doporučujeme k přečtení

Nevzdoruj svému štěstí - doporučujeme k přečtení
(22. 7. 2021) Vzdor a lenost nám mnohdy brání na naší cestě ke štěstí... Co s tím?

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)

Čemu mě naučil let na Měsíc (Astronaut J. B. Irwin)
(19. 7. 2021) To, že chodil Ježíš Kristus po zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci.

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2021) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Doporučujeme k přečtení: Hroznýš v dívčí škole

Doporučujeme k přečtení: Hroznýš v dívčí škole
(16. 7. 2021) Kniha o jedné nestandartní škole, ne/standartním životě z víry, ne/standartním Božím…

Příroda je velkolepá podívaná

(12. 7. 2021) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2021) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

of (2.8.2021, 10:42)

Už toho mám dost! (22.7.2021, 13:25)

(21.7.2021, 10:11)