Proč nerozeznáte, co je správné? (Lk 12,57) - Citát z Bible na každý den

14. 7. 2008, pat

Rodině se nelíbí můj partner

Navigace: Katalog dotazů >

Díky, že existuje i takováto pomoc, jako je právě Linka důvěry. Bude mi 21, moji rodiče jsou rozvedení. Táta bil mě i mámu. Po té, co odešel, žiju s maminkou. Ráda chodím do kostela a v poslední době chodím pravidelně skoro každý den. Uklidňuje mě mše a naplňuje jistotou, že nejsem sama.

To, co je můj problém, jsou kluci. S několika jsem už chodila, ale pokaždý jen krátce. Vždycky se mi do vztahu začala míchat máma a něco se jí na dotyčném nelíbilo, až jsem vztah nakonec ukončila.

Před 1/2 rokem jsem poznala jednoho kluka, dlouho jsme okolo sebe jen tak chodili, ale teď mi začal často psát. Hlavně je psal on, já jen odpovídala. Líbí se mi, myslím, že bych s ním mohla začít chodit.

Když se to ale maminka dozvěděla, zabavila mi mobil, dokonce mi zakazuje mu napsat mu i e-mail. Nelíbí se jí, že kouří a rád se někdy napije. Včera mu dokonce napsala, ať mě nechá na pokoji. Vůbec ji ale nezajímá, že by mohl být úplně jiný. Prosím poraďte mi, jak mám dál postupovat. Všechno mi to bere radost ze života, nemám ani chuť k jídlu, s mámou se nedá mluvit, má svou pravdu. Myslím, že poté, co ji táta ublížil, už nemá důvěru v nikoho.

Prosím Ducha svatého, aby Vás obdařil svými milosti a pomohl Vám ve vaší práci, neboť teprve nyní jsem si uvědomila, jak je důležitá nápomoc.

Pustit se do boje za svá práva, nebo rezignovat? Záleží na Vás

Vaše situace skutečně není záviděníhodná, neboť jak se zdá, Vaše maminka direktivně řeší a rozhoduje o Vašich osobních vztazích za Vás. Záleží nyní na Vás samotné, zda budete chtít napřít svou energii na vymanění se z její direktivnosti a osamostatnit se, nebo zda budete stále jen pasivně přihlížet do zásahů svých citů a odhánění svých přátel.

Tato situace Vás jistě značně stresuje, chuť k jídlu jste již ztratila právě díky vnitřním i vnějším rozporům. Zásahy do Vašeho soukromí a vztahů jsou velice nešetrné a hrubé, ale asi docela úměrné ohromné nezvladatelné úzkosti z toho, že byste mohla ve vztahu trpět právě, tak jako trpěla Vaše matka.

Maminka pod tíhou neblahých zkušeností vytěsnila zřejmě všechny muže ze svého života a snaží se je vytěsnit i ze života Vašeho, aby Vás ochránila před možnou bolestí a zklamáním. Ve všech zájemcích o Vás bude vidět nepřátele, bude se jí vracet její vlastní trauma, které z mužů má, vrací se jí její vlastní bolest z násilí, kterému se neuměla bránit. Její obrana Vás jako svého dítěte před muži je však neúměrná.

Je nutné, abyste Vy sama prošla zkušenostmi vztahů a poučila se z nich osobně a přímo. Záleží teď skutečně na Vás, zda-li se pustíte tak trochu do "boje" za svá práva ohledně samostatného rozhodování a výběru partnera a s maminkou si otevřeně pohovoříte o potřebách svého soukromí apod. Záleží jen na Vás, zda-li neohroženě uhájíte svůj vztah nebo budete rezignovat a maminku ve všem slepě poslouchat.

Jistě svého mládence informujete o situaci doma, budete potřebovat jeho podporu, záleží také na jeho postoji a pevné vůli stát při Vás. Maminka Vám ve Vašem dospělém věku nemá právo psaní mailů zakazovat, myslím si, že máte stále dosti prostoru vyjadřovat se jasně a druhým lidem svůj postoj vůči těmto věcem dávat neohroženě najevo.

Přeji Vám hodně energie i pevné vůle zvládat stresové situace, které Vaše vztahy doprovázejí!

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Pomozme jedné z nás, která měla startovací čáru jinde než my

Pomozme jedné z nás, která měla startovací čáru jinde než my
(19. 10. 2021) A přesto je optimistická a pozitivní…

Čsopis IN! pro dívky / říjen

Čsopis IN! pro dívky / říjen
(8. 10. 2021) Pro někoho může být podzim smutné období, hlavně, když celé dny proprší. Pro někoho je to roční období plné klidu a…

Můžete podpořit „svůj“ hospic

Můžete podpořit „svůj“ hospic
(6. 10. 2021) V sobotu 9. října se připomíná Světový den hospiců.

Nechme na sebe hledět Ježíše (papež František)

(3. 10. 2021) Co nám nabízí svědectví Františka z Assisi dnes?  (odkaz na pastorace.cz)

Svátek andělů strážných 2.10.

Svátek andělů strážných 2.10.
(1. 10. 2021) Pošlu před tebou anděla, aby nad tebou po cestě bděl. Naslouchej jeho hlasu. Můj anděl půjde před tebou, praví Bůh.…

Mezinárodní den seniorů 1.10.

Mezinárodní den seniorů 1.10.
(29. 9. 2021) Víte, pro mě stárnutí je přibližování se cíli. A ten cíl stojí za to. Ani oko nevidělo, ani ucho neslyšelo, ani do srdce…