Jste silní a Boží slovo zůstává ve vás. (1 J 2,14) - Citát z Bible na každý den

11. 1. 2010, Opatrný

Proč stvořil Bůh jedovaté hady?

Navigace: Katalog dotazů > Víra – nauka víry, katechismus > Zlo a utrpení ve světě

Proč stvořil Bůh jedovaté hady, pavouky, štíry, jedovaté rostliny a smrtící viry a bakterie? Nejsou ani krásné, ani užitečné. A navíc ohrožují člověka, na kterém Bohu přece záleží.
Děkuji za odpověď.

Překonávání obtíží je cestou jak v sobě najít to nejlepší

Dobrý den,
které organismy jsou krásné a které ne, je dost subjektivní otázka. Asi na ni bude mít každý člověk trochu jiný názor. Co se užitečnosti v přírodě týče, mají všechny organismy v přírodě své místo, ale na to by bylo jistě lepší se zeptat biologů. Nu a co s nebezpečností pro člověka? Kdybychom žili v "ochranném skleníku", asi by zakrněly naše schopnosti a ztratili bychom veškerou chuť do života. Právě překonávání obtíží umožňuje člověku najít v sobě to nejlepší. Ne nadarmo se mnoho dobrodružných příběhů odehrává v pralese.
Někdy můžeme mít pocit, že bychom si dokázali představit lepší svět, než je ten, který stvořil Bůh. Pravděpodobně bychom v něm ale nakonec byli dost nešťastní.

Kategorie otázky: Víra – nauka víry, katechismus, Zlo a utrpení ve světě

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody.
(Jr 17,5)

Nemoc mi brání v účasti na mši

(26. 12. 2025) Jsem imobilní a už dlouhou dobu závislá na tom, kdo má možnost vzít mě v neděli na mši.  (Z ohlasů…

Neexistuje dokonalá rodina

Neexistuje dokonalá rodina
(25. 12. 2025) Vztahy rodičů jsou pro rozvoj dětí rozhodující... (Texty o rodině.)

Na čem o Vánocích záleží

Na čem o Vánocích záleží
(23. 12. 2025) to nám pomáhají pochopit jesličky

Vánoční epizody seriálu The Chosen

Vánoční epizody seriálu The Chosen
(23. 12. 2025) Doporučujeme ke shlédnutí dva vánoční díly seriálu The Chosen (Vyvolení), který nabízí volné zpracování…

Pocit neodpustitelného selhání

(19. 12. 2025) Dobrý den, moc si vážím vaší práce na www.vira.cz a také děkuji za službu Linky víry. Vaše…