Hospodine, nestůj daleko. (Žl, 22,20) - Citát z Bible na každý den

15. 6. 2009, marse

Modeling

Navigace: Katalog dotazů >

Zdrávím Vaši redakci a jsem velmi ráda, že tolika lidem pomáháte, konkrétně mně jste už pomohli hodně prostřednictvím zveřejněných otázek a odpovědí.
Chci zeptat na názor církve na modeling - jsem křesťanka a již dlouho mě to trápí.
Je to přijatelné a jestli ano, za jakých podmínek (focení v plavkách ano či ne?) Děkuji moc :)

Tenký led

Milá ...,

Církev nevydává stanovisko ke všem otázkám našeho života. A pokud jednoznačné stanovisko není, máme se ptát svého svědomí a podle něj se řídit. Je třeba ho mít ovšem velmi bdělé.

Mohu se s vámi podělit o svůj názor na věc. Na modelingu jako takovém – práci – nic špatného není. Pokud ale je člověk křesťanem, má tato práce tolik úskalí, nebezpečí, že nevím jestli bych já sama mohla v této oblasti obstát.

Jde totiž o to, s jakým úmyslem tu práci dělám. A také s kým. Úmysl, se kterým to dělám, může být velmi dobrý. Jen to, aby se nezvrtl ve špatný, není vůbec snadné. Je to tenký led. Není snadné nenechat udělat ze svého hezkého těla či tváře modlu, které se ostatní klaní.

A není snadné neudělat modlu z peněz, které to s sebou nese. Je tu také riziko manipulace se svým tělem, což může vést např. ke zdravotním újmám v rámci dání přednosti potřebám této práce. Riziko nechat se zneužívat; začít svůj život a hodnoty podřizovat tomu, co tuto práci provází.

To úzce souvisí také s tím, s kým tu práci děláte. Vůbec nepodezírám tu část lidí, kteří se tomuto oboru věnují opravdu ze srdce a v zápalu z toho, že mají špatné úmysly. Zároveň ale je to prostředí, které vyznává jiné hodnoty než křesťanské. Pokud budete chtít být jednou z nich a zároveň být víře věrná, těžko se vyhnete boji o to smět být jiná. Trvá hodně času než člověk vybojuje v kolektivu to, že má jiné hodnoty a musí být opravdu třída, aby i přes to všechno byl přijímán a ne vyštípán. A to nese dost bolesti.

Není snadné k té práci přistupovat bez pýchy nad vlastním tělem, ale s pokorou a díkem, že Bůh takové krásné tělo dal právě vám a vy Mu jím chcete sloužit. Tělo je propůjčený dar a pak se ptejte k čemu vás jeho krásou Bůh volá. Někdy se naše představy mohou velmi lišit od Božích záměrů a tak je třeba se hodně ptát kudy máme jít. A je třeba si umět připustit i okolnosti, za kterých budete to či ono dělat, alespoň ty obecně známé.

Domnívám se, že pro křesťana není snadné touto cestou jít.

Ptejte se tedy v modlitbě nebeského Otce, jestli je to cesta na kterou vás volá On. Protože jinak by to nebyla ta nejhezčí cesta pro vás.

Beru vás do modlitby, abyste správně porozuměla Božímu hlasu a našla cestu, která vás naplní.

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(4. 4. 2020) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Co mám dělat, abych se nezbláznil, ale udržel si pokoj a naději?

(1. 4. 2020) Na co se zaměřit, abych se v této napjaté době pandemie a karantény nezbláznil, ale udržel si pokoj a naději?

Květná neděle

Květná neděle
(1. 4. 2020) Květná (nebo též Pašijová) neděle je označení pro poslední postní neděli před Velikonocemi. Název svátku je odvozen…

Velikonoce - pracovní listy pro děti

(1. 4. 2020) Pracovní listy k Velikonocům - k doplnění, přečtení, vybarvení i dokreslení...

VÝZVA A PROSBA: podpořte křesťanská nakladatelství

VÝZVA A PROSBA:  podpořte křesťanská nakladatelství
(30. 3. 2020) V současné situaci většina křesťanských nakladatelů bojuje o holé přežití.  A čím déle budou trvat přísná…

Varování před sektou Shincheonji

Jde o nové náboženské hnutí z Jižní Koreje. Církve po celém světě proti němu varují.

Důvodem je sektářská povaha, manipulativní praktiky, snahu o utajování, zásadní odklon od křesťanského učení apod.

Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty s vnějším světem.

Více informací:

 www.scjinfo.cz