Pomoz mé slabé víře! (Mk 9,24) - Citát z Bible na každý den

15. 6. 2009, marse

Modeling

Navigace: Katalog dotazů >

Zdrávím Vaši redakci a jsem velmi ráda, že tolika lidem pomáháte, konkrétně mně jste už pomohli hodně prostřednictvím zveřejněných otázek a odpovědí.
Chci zeptat na názor církve na modeling - jsem křesťanka a již dlouho mě to trápí.
Je to přijatelné a jestli ano, za jakých podmínek (focení v plavkách ano či ne?) Děkuji moc :)

Tenký led

Milá ...,

Církev nevydává stanovisko ke všem otázkám našeho života. A pokud jednoznačné stanovisko není, máme se ptát svého svědomí a podle něj se řídit. Je třeba ho mít ovšem velmi bdělé.

Mohu se s vámi podělit o svůj názor na věc. Na modelingu jako takovém – práci – nic špatného není. Pokud ale je člověk křesťanem, má tato práce tolik úskalí, nebezpečí, že nevím jestli bych já sama mohla v této oblasti obstát.

Jde totiž o to, s jakým úmyslem tu práci dělám. A také s kým. Úmysl, se kterým to dělám, může být velmi dobrý. Jen to, aby se nezvrtl ve špatný, není vůbec snadné. Je to tenký led. Není snadné nenechat udělat ze svého hezkého těla či tváře modlu, které se ostatní klaní.

A není snadné neudělat modlu z peněz, které to s sebou nese. Je tu také riziko manipulace se svým tělem, což může vést např. ke zdravotním újmám v rámci dání přednosti potřebám této práce. Riziko nechat se zneužívat; začít svůj život a hodnoty podřizovat tomu, co tuto práci provází.

To úzce souvisí také s tím, s kým tu práci děláte. Vůbec nepodezírám tu část lidí, kteří se tomuto oboru věnují opravdu ze srdce a v zápalu z toho, že mají špatné úmysly. Zároveň ale je to prostředí, které vyznává jiné hodnoty než křesťanské. Pokud budete chtít být jednou z nich a zároveň být víře věrná, těžko se vyhnete boji o to smět být jiná. Trvá hodně času než člověk vybojuje v kolektivu to, že má jiné hodnoty a musí být opravdu třída, aby i přes to všechno byl přijímán a ne vyštípán. A to nese dost bolesti.

Není snadné k té práci přistupovat bez pýchy nad vlastním tělem, ale s pokorou a díkem, že Bůh takové krásné tělo dal právě vám a vy Mu jím chcete sloužit. Tělo je propůjčený dar a pak se ptejte k čemu vás jeho krásou Bůh volá. Někdy se naše představy mohou velmi lišit od Božích záměrů a tak je třeba se hodně ptát kudy máme jít. A je třeba si umět připustit i okolnosti, za kterých budete to či ono dělat, alespoň ty obecně známé.

Domnívám se, že pro křesťana není snadné touto cestou jít.

Ptejte se tedy v modlitbě nebeského Otce, jestli je to cesta na kterou vás volá On. Protože jinak by to nebyla ta nejhezčí cesta pro vás.

Beru vás do modlitby, abyste správně porozuměla Božímu hlasu a našla cestu, která vás naplní.

Z éry komunismu je dobré se poučit

(24. 2. 2020) Výročí komunistického puče 25.2.1948. Další texty k tématu: Komunismus a socialismus, 1948...

Händel i v temnotách života přinesl skvělé hudební plody.

(22. 2. 2020) Georg Friedrich Händel (* 23. února 1685 Halle + 14. dubna 1759 Londýn) se po prodělané mrtvici dostal na pokraj…

Mladí lidé proti zvrácenému politickému zřízení

(21. 2. 2020) 22. 2. 1943 byli v Mnichově gilotinou popraveni tři mladí lidé Sophie Scholl, Hans Scholl a Christoph Probst z odbojové…

Knižní tip: Hluboká řeka - Endó Šúsaku

Knižní tip: Hluboká řeka - Endó Šúsaku
(19. 2. 2020) Román je vyvrcholením jeho celoživotního hledání smyslu života tváří v tvář utrpení. Skupina japonských turistů se…

Světový den sociální spravedlnosti: 20. 2.

Světový den sociální spravedlnosti: 20. 2.
(19. 2. 2020) Světový den sociální spravedlnosti byl ustanoven OSN v roce 2007 a připomíná, že sociální spravedlnost by měla být…

Týden manželství

(11. 2. 2020) Dobré manželství by chtěl prožívat každý. Dobré manželství ale není samozřejmost.

Shincheonji

je poměrně mladé náboženské hnutí pocházející z Jižní Koreje.

Křesťanské církve po celém světě vydaly prohlášení varující proti tomuto náboženskému společenství.

Za důvod udávají sektářskou povahu církve Shincheonji - manipulativní praktiky, snahu o utajování, rozpory s křesťanským učením apod. Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty mimo členy společenství. 

Více informací: 

www. scjinfo.cz