Hospodin je velmi hodný chvály. (Ž 48,2) - Citát z Bible na každý den

16. 11. 2009, mak

Jak nakládat s pozorností mužů, když jsem vdaná?

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Láska v manželství

Dobrý den, ráda bych se Vám svěřila se svým problémem. Jsem vdaná, mám zaměstnání, které mě velmi baví a je i dobře ohodnocené, mám skvělého manžela, přes všechny neshody vím, že on je ten pravý a že ho velmi miluji.
...
Občas, když se zastavím a přemýšlím o svém životě, musím říct - a s pokorou poděkovat Bohu - že mám krásný život, že mě vlastně všechno vychází a jsem šťastná... Myslím, že jsem i atraktivní - a tady přichází to s čím vlastně mám problém, i když jiná žena by možná byla za to ráda - za to, že mě obletují muži, že se mnou vtipkují, vtírají se mi do přízně - i když ví, že jsem vdaná...
...
Musím říct, že mě to občas rozčiluje, občas mě to potěší, ale v zásadě mám pocit, že to, že mi dal Bůh do vínku jakýsi půvab, mi vlastně přináší především problémy. Ty problémy pramení z toho, že asi nejsem příliš silná, nebo je to jaksi v mé přirozenosti, že pozornost některých mužů mi dělá dobře, snažím se s tím bojovat a uvědomit si, že muže mám jenom jednoho, toho za kterého jsem se vdala, ale přistihnu se občas, že mi mužské pohledy dělají dobře.
...
Miluji a chci milovat jen svého manžela! Někdy si říkám - jaktože mi to nikdo neřekl při přípravě na manželství, že budu potkávat i jiné chytré atraktivní muže a že bude tak těžké mít oči jen pro toho svého! Jsem z toho docela špatná a zmatená, nechci hřešit, nevěra - tím myslím tu "praktickou" u mě nepřipadá v úvahu - na to mám snad dostatečně pevnou vůli a nikdy bych to manželovi neudělala, ale já si připadám nevěrná a špatná už jen proto, že se s jiným mužem cítím dobře... ale jak můžu bojovat se svými emocemi a city? Takže jen doufám, že to časem nějak vyprchá a snažím se soustředit na jiné věci... Vlastně by mi moc pomohlo, kdybyste mi napsali, že to co prožívám není nic neobvyklého, protože já jsem z toho velice zmatená.
...
Děkuji Vám velice za jakoukoliv odpověď. Přeji Vám ať Vám Bůh žehná při vaší práci, je určitě moc potřebná - zvlášť např. pro ty, kteří nemají odvahu se se svými problémy svěřit zpovědníkovi...
Buďte s Bohem.

Svou volbu musíme denně potvrzovat a naplňovat novými rozhodnutími

Milá...
děkuji za Váš dotaz, za Vaši otevřenost a upřímnost.
Máte pravdu v tom, že to, co prožíváte, opravdu není nic neobvyklého. Jakmile se nějak rozhodneme, vybereme si, uskutečníme volbu, vůbec to neznamená, že by už do našeho života nepřicházeli lidé, věci nebo situace, které se nás dotýkají, které jsou nám blízké, které bychom vybrali pro svůj život. Kdybychom se ovšem předtím už nerozhodli jinak.

Pokud máte nějaké množství peněz a potřebujete nebo chcete si koupit svetr, co uděláte? Chodíte, díváte se, vybíráte, až si nakonec koupíte ten, který považujete za dobrý – v dané chvíli nejlepší pro sebe. Ale také to nevylučuje, že hned druhý den neuvidíte svetr, který bude také krásný a Vy po něm zatoužíte. Ale peníze už nemáte, a tak budete mít jen ten, co jste si koupila. Možná to je trochu hrubý příklad a namítnete, že vztah s člověkem je něco daleko hlubšího. Ale princip volby je stejný. Když se pro něco rozhodneme, dáváme tomu přednost před vším ostatním. A to ostatní opouštíme, ztrácíme.

V případě volby životního partnera je to ještě závažnější rozhodnutí. Tady se k tomu všemu přidává rozhodnutí pro věrnost. A pokud počítáme v životě s Bohem a skutečně ,,hledáme Jeho tvář‘‘ jsme ještě vědomě pozváni k tomu, abychom byli jedním tělem a stali se Božím obrazem. To je opravdu velká věc. Ani nevím, jestli si to uvědomujeme, jak velký je to projev Boží důvěry. S důvěrou nás volá do manželství a nechává nás, abychom svým společným životem svědčili o něm.

Možná právě s tímhle vědomím se podívejte na svůj vztah s manželem. Jste na cestě vytváření Božího obrazu? Roste váš vzájemný vztah? Pečujete o své manželství a o sebe navzájem?

Pokud jde o Vaše prožívání toho, když je Vám dobře s jiným mužem -
Úplně na začátku je dobré si opravdu přiznat – ano, tenhle muž je velmi hezký, zajímavý, atraktivní, dobře se s ním povídá, .......ano, takoví muži jsou a zřejmě budou. A mně je jejich obdiv příjemný. ALE – já už jsem si zvolila. Darovala jsem se a přijala. A můžete přejít v modlitbu ,,....a tak tě, Pane Ježíši prosím, dej mi vděčnost za toho, který je mým manželem, dej mi rozhodnost a sílu v odolávání jiným mužům. Nauč mě laskavě, ale pevně a jasně dávat najevo, že už jsem si vybrala, že patřím jinému muži......‘‘

A pokud Vám něco od Vašeho manžela chybí, něco už vyprchalo, něco potřebujete.....tak to svému manželovi řekněte. Láska je něco jiného než počáteční zamilovanost, ale vůbec to nemusí být horší. Jen jinak krásné.
A ještě možná malé povzbuzení. Nebojte se o svých bojích říci svému zpovědníkovi. Může Vás povzbudit a poradit, jak zacházet s myšlenkami, které Vás trápí. Nezapomeňte, že myšlenka, která se objeví, není hříchem. Hříchem se stává, až když s ní začneme spolupracovat.
Ať dobrý Bůh požehná vašemu manželství, chrání Vás od zlého a naplňuje radostí a pokojem.

Kategorie otázky: Láska v manželství

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně

Duchovní obnova: Uzdravení a duchovní dary s Dr. Mary Healy v srpnu v Brně
(15. 7. 2024) Ve Starez aréně v Brně se ve dnech 9. - 11. srpna 2024 uskuteční duchovní obnova CREDO, která přinese setkání a…

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi

V kontaktu s přírodou člověk znovu nalézá svou správnou dimenzi
(12. 7. 2024) Tato překrásná „kniha“ se otevírá všem – jak malým, tak velkým. V kontaktu s přírodou člověk…

Tipy jak ne/odpočívat

(4. 7. 2024) Slovo rekreace pochází z latiny a znamená: re - creatio, neboli znovu - stvoření...

Cyril a Metoděj (5.7.)

(3. 7. 2024) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise pro mládež 18-30 let

4. - 9. 8. 2024 Festival Welcome to Paradise  pro mládež 18-30 let
(1. 7. 2024) Festival pro mládež 18-30 let, s mladými z různých zemí světa s překladem do češtiny. Bůh nás, zve abychom s ním vyjeli…