Přestaňte jednat zle. (Iz 1,16) - Citát z Bible na každý den

3. 9. 2008, taub

Bojím se, že nepoznám Boží vůli

Navigace: Katalog dotazů >

Rada si ctu vasi webovou stranku a casto se z ni poucim, inspiruji a duchovne osvezim. Jiz delsi dobu me vsak trapi jeden problem. Snazila jsem se najit odpoved v otazkach do linky duvery, ve vasich clancich i jinde, ale nikde jsem se nedopatrala jednoznacne odpovedi. Problem se tyka Bozi vule. Nebudu zde vubec rozebirat pripady, kdy je z hlediska Bible naprosto jasne, co je a co neni Bozi vule pro cloveka, lepe receno pro lidstvo jako celek, pro vsechny lidi.

Zajimala by me otazka Bozi vule pro kazdeho z nas, osobniho planu, ktery ma Buh pro kazdeho z nas. Na nekterych mistech jsem se docetla, ze tento plan je od vecnosti ustanoven a ze je zcela presny a ze se clovek ma snazit ze vsech sil, aby ho poznal, protoze pokud ne, tak se pripravi o velkou milost, dary, neprinese uzitek a plody, ktere by mohl atd. Na jinych mistech jsem se docetla, ze pokud se nejedna o rozhodnuti, ktera jsou evidentne protibiblicka, tak Buh dava cloveku docela svobodu v tom, k cemu se v zivote rozhodne.

Ptam se z toho duvodu, ze mam pocit, ze kdyz se modlim z nejake velmi dulezite rozhodnuti (myslim tim volba zamestnani, partnera, mista bydliste) nejsem schopna rozlisit, kdy to v sobe slysim hlas Bozi, kdy hlas satana a kdy hlas svych vlastnich prani a predstav o zivote. Mohli byste snad nejak poradit, jak v sobe muze clovek tyto 3 hlasy rozlisit?

Podotykam, ze jsem nikdy nepouzivala takovych praktik jako zadat po Bohu nejake znameni, stejne jako nahodne otevirani Bible a hledani odpovedi atd. Vim, ze to nekteri lide pouzivaji, ale ja se na to nejak necitim. Myslim, ze nikde v Bibli neni napsano, ze by Buh mel pristoupit na nejake nase hry jako hazeni minci apod. V nekterych pramenech jsem se docetla i to, ze pokud se clovek ma rozhodnout mezi dvemi cestami a pta se na Bozi vuli, pri tom rozhodnuti, ktere je pro neho to spravne, pocituje klid a pokoj. Tohle ja jsem bohuzel nikdy nepocitovala


Kdyz se divam zpetne, mam pocit, ze jsem zvolila cestu, ktera byla mene komplikovana misto toho, abych opravdu zvolila cestu, kterou pro me zamyslel Pan. Myslite, ze je mozne, aby clovek svymi spatnymi volbami navzdy zmaril nejaky krasny a uzitecny plan, ktery s nim Buh mel???

Jak vidite potacim se v peknem zacarovanem kruhu a nevim, kudy z neho ven. Bohuzel patrim k tem krestanum, kterym by se libilo, aby v den svych 15. narozenin dostali od Boho dopis, ve kterem jim pekne rekne, co kdy a jak maji udelat, aby meli klid a aby vedeli, ze pokud jsou v nejake neprijemne situaci nebo nestastni a nespokojeni tak je to jen proto, ze neposlechli Boha v tom, co po nich chtel.

Byla bych Vam velmi vdecna, kdybyste mi mohli poradit s mym problemem. Jak si muze byt clovek jisty, ze to, co dela je podle Bozi vule pro neho? Jak rozpoznat hlasy, kterou nas vedou k rozhodnuti? Co udelat s rozhodnutimi, ktera jsme jiz udelali a ktera se nejevi jak nejlepsi? Poneseme jejich dusledek cely zivot nebo je mozne se nejak "navratit" do Bozi vule?

Dekuji Vam mockrat za pomoc

Boží vůle není pro člověka jednoznačně naplánovanou cestou

Milá...

to jsem rád, že ráda navštěvujete náš web. A rád se pokusím Vám odpovědět: Jednu věc mohu napsat naprosto jednoznačně a s jistotou: v žádném případě není pravda, že Boží vůle by byla pro člověka jednoznačně naplánovanou cestou, kterou buď člověk zvolí nebo ne a pak se to již nedá změnit.

Bůh stále znovu a znovu nabízí pomoc pro naše kráčení životem, stále znovu nabízí řešení, které vede k němu. I po mnoha objektivních klopýtnutích - tedy vědomích hříších- Bůh znovu nabízí řešení, znovu nabízí cesty pro setkání s ním. A Boží vůle pro každého z nás je právě to, abychom se s ním osobně setkali a tak naplnili svůj život.

Co se týká hledání Boží vůle je jistě velmi důležité používat jeden z největších darů, který jsme od Boha dostali, a tím je náš rozum. Jistě je velmi dobré ptát se i o radu kněze, který mne zná a kterému důvěřuji. A pak se rozhodovat podle nejlepšího svého vědomí a svědomí.

Jistě skrze modlitbu, chvíly ztišení či půst rozšiřujeme v sobě dispozici, abychom se rozhodli správně, aby náš rozum nebyl zatížen našimi pocity či vášněmi a aby Bůh naše rozhodování projasnil. Nicméně je spíše výjimečné, že Boží vůle přichází skrze jasné vnuknutí, mnohem více přichází právě cestou našeho poctivého rozvažování o tom, co je správné, které v modlitbě předkládáme Bohu, aby on sám náš rozum osvítil.
Milá Petro držím palce v modlitbě ve vašem hledání cesty, po které Vás Bůh chce vést.

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!

Vyšlo další číslo časopisu pro dívky IN!
(7. 7. 2020) Tak konečně jsou tu prázdniny se vším všudy. Opravdové volno které si můžete užít nejen s přáteli, s rodinou, ale i s…

Cyril a Metoděj

(3. 7. 2020) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem…

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti

Nedělní videokázání (NEJEN) pro děti
(26. 6. 2020) Ježíš řekl svým apoštolům: „Kdo miluje otce nebo matku víc nežli mne, není mě hoden; kdo miluje syna nebo…

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu
(26. 6. 2020) 27. června 1950 byla komunisty zavražděna Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Jose…

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21. 6. 2020) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

(19. 6. 2020) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Varování před sektou Shincheonji

Jde o nové náboženské hnutí z Jižní Koreje. Církve po celém světě proti němu varují.

Důvodem je sektářská povaha, manipulativní praktiky, snahu o utajování, zásadní odklon od křesťanského učení apod.

Její členové zpravidla postupně opouštějí rodiny a omezují veškeré kontakty s vnějším světem.

Více informací:

 www.scjinfo.cz