Láska nikdy nepřestává. (1 Kor 13,8) - Biblický citát na dnešní den

27. 9. 2007, mat

Biřmovací kmotr jeden z rodičů?

Navigace: Katalog dotazů > Církev, společenství křesťanů > Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Může být biřmovacím kmotrem rodič? Matka svému synu?
Jaké jiné požadavky by měl kmotr splňovat?

Kmotrou svému synovi matka být nemůže.


Podle kánonu 893 církevního práva platí pro biřmovacího kmotra stejné podmínky jako u kmotra křestního. Podle §5 kánonu 874 pak tímto kmotrem nesmí být ani jeden z rodičů křtěnce či biřmovance.

§2 kán. 893 doporučuje, aby biřmovací kmotr byl tentýž jako křestní. Podmínky kmotrovství pak jsou: 16 let věku, biřmovaný katolík, který vede život z víry a neupadl do žádného kanonického trestu.


Kategorie otázky: Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Knižní tip pro vás

Knižní tip pro vás
(18. 9. 2018) Autobiografie Angličanky Sally Readové (*1971) - zapřísáhlé ateistky a feministky, která našla cestu k Bohu.

15. září 1993 byl sicilskou mafií zavražděn kněz Giuseppe Puglisi

(14. 9. 2018) Padre Giuseppe Puglisi se pokusil se o nemožné – zachránit děti ulice, které rostou pro mafii. Není divu, že se brzy –...

Guy Gilbert (* 12. září 1935, Francie)

(11. 9. 2018) nekonformní francouzský římskokatolický kněz, který svůj život zasvětil zejména práci s mládeží na okraji...

11.9.2001 byl uskutečněn teroristický útok na USA

(10. 9. 2018) Jak připomínku na smutné výročí 11.9.2001 nabízíme zamyšlení o smrti od NY kaplana hasičů Mychala Judge OFM . Zamyšlení...

Zářijové vydání časopisu pro dívky IN!

Zářijové vydání časopisu pro dívky IN!
(29. 8. 2018) Je září a všichni tento měsíc vnímáme jako nový začátek. Začátek, na kterém záleží. Můžeme mnoho dokázat, v mnohém se...