Únor je letos delší o celý jeden den, je totiž přestupný rok. Jak ho prožijeme? A co nás čeká v úplně novém, únorovém čísle? Nahlédněte:)…

Láska vyžaduje oběti

Letos připadá popeleční středa na svátek svatého Valentýna. Stejně jako je tento svátek svátkem lásky (a především tedy těch zamilovaných), tak i postní doba je časem zdokonalování se v lásce. Je to čas, kdy si máme víc než kdy jindy uvědomit, že láska něco stojí. A tomu se mnohdy musíme učit.

 

Klauni pomáhají smíchuplně!

Paní Jana Vozáriková je Zdravotní klaun. Jezdí po nemocnicích, hospicích i léčebnách po celé České republice a rozdává radost a rozptýlení všem, kteří to potřebují. Je Zdravotní klaun jen cirkusová postavička nebo je to něco víc? A kde našla paní Jana svou životní lásku? Mnoho otázek a mnoho zajímavých odpovědí. Čtěte.

 

Příspěvky z INstáče

Určitě znáte spoustu zajímavých žen a dívek, které se pohybují na Instagramu nebo TikToku. Každá má co říct a každá toho taky spoustu napovídá.:)  Ale co by nám asi tak řekly ženy ze Starého zákona, kdyby se objevily na IG?

 

Detox kosmetické taštičky

Líčení máme na své pleti celý den, což občas znamená klidně i dvanáct a více hodin, a to už je dlouhá doba. Ať už se líčíš každý den nebo jen občas, je to pořádný důvod zajímat se o to, co si dáváš na obličej. Mrkni do své kosmetické taštičky a udělej jí jarní detox.

 

Jeden den navíc!

Jednomu by se zdálo, že 365 dní je dlouhá doba na to, aby člověk stihl vše, co má: aby pracoval, aby se učil, aby si odpočinul, aby se pobavil s rodinou či přáteli nebo aby si udělal čas sám na sebe. Je to 365 různých příležitostí tohle všechno stihnout. Letos máme díky přestupnému roku o jednu příležitost navíc...

 

AI to za mě napíše

O umělé inteligenci se mluví čím dál tím častěji. Někdo je nadšený z toho, co všechno umí, někdo z ní má obavy, že nám bude ve velkém brát práci nebo nás rovnou ovládne. Umělá inteligence už je tady ovšem delší dobu, jen se změnilo to, že ji dnes může používat úplně každý. Tak se pojďme podívat, jestli se jí máme bát nebo za nás bude psát domácí úkoly.

 

Dívčí olympiáda

Kdo to kdy slyšel, Dívčí olympiáda? V Telnici dobře ví, o čem je řeč. A moc dobře

by o tom mohly vyprávět více než dvě stovky děvčat – olympioniček. Ta se vždy na jaře setkají při této vzácné příležitosti, aby spolu prožila den plný úžasných zážitků.

 

Pokání čiňte

Pokání, slovo, které jako křesťané slýcháme často, a tím spíš v postní době. Samo o sobě zní negativně – člověk si představí samé sebezápory, sypání si popele na hlavu, utrpení, povinnost zpovědi. Ve skutečném pokání ale má být také radost, vděčnost a pokora. Podívejme se na půst v tomto článku trochu jinak...

 

A co vás ještě čeká?

Naše redaktorky vám poradí, co dělat, když nevíte, co dělat,:) zamyslíme se nad kamarádstvím, chybět nebude ani procházka Prahou a zasoutěžit si můžete tentokrát dokonce o dvě různé knihy. A to není ještě pořád všechno….

 

Zimní a úsměvem prozářený únor přeje redakce IN!dívčí svět