BŘEZEN 2023

„Březen, za kamna vlezem,“ říká známé lidové rčení. A my v redakci dodáváme: „Jedině s časopisem IN! v ruce!“:)  Co si můžete tedy v březnovém čísle přečíst?

 

Řeholní sestra z TikToku

Sestra Lamiya Jalilová učí ve škole, sportuje a natáčí videa na sociální sítě. V prosinci vyhrála anketu Signály Awards v kategorii Instagram. Povídali jsme si s ní nejen o jejím působení na sociálních sítích, ale i o životě mezi salesiánkami a její cestě na Slovensko.

 

Život není fér

„Možná mám, z pohledu mých spolužáků a spolužaček, nějaké výhody, ale já vím, že prostě jenom potřebuji na různé úkoly a cvičení více času a bude to v pohodě, a taky že je dobré, když …“  Příběh ze školního prostředí dává hodně podnětů k přemýšlení na téma: Jsem dyslektik a dysgrafik a dá se to řešit.

 

Patroni setkání

Celosvětové setkání mládeže se pomaličku blíží, a i když se na něj možná nechystáš, je fajn se o něm něco dozvědět. Dnes se koukneme na svaté, kteří se v Lisabonu narodili, a také na ty, kteří jsou patrony setkání.

 

Spolčo v mém životě

Mít kamarády, společné zážitky a dobrodružství, sdílet spolu radosti i starosti, to je super. A když s nimi, pokud jsi věřící, můžeš sdílet i svou víru a společně v ní růst, může to být velké požehnání. Co to je společenství a jakou s ním mají dnes už dospělí lidé zkušenost? Čti dál...

 

Mluvíme a stejně si nerozumíme?

Také se vám to stává? Najednou si s někým nerozumím. Jak to, že to nechápe? Vždyť je to přece (mně) jasné!! Návod, jak svou komunikaci s druhými vylepšit, najdete na straně 17.

 

Být radostný, šťastný a věřící

V minulém čísle jsme vám slíbili, že v průběhu prvního pololetí nakoukneme do dveří všech center pro mládež v České republice. Dnes je na řadě plzeňská diecéze. A že to bylo moc zajímavé povídání.

 

Zapoj se a pošli to dál – úkolová štafeta s IN!

Svolej partu a připrav se na opravdovou výzvu! Tentokrát otestujeme kromě vlastní vytrvalosti i svoje vlastní limity a odhodlání. My v redakci jsme se samozřejmě zapojili taky.  A někdy to byla pořádná fuška.

 

Zajímavosti a zábava

A protože se jaro, i když to zatím za okny moc nevypadá, pomaličku blíží, najdete zde také jarní tipy pro zdraví, můžete si s redaktorkou Martinou oživit šatník, zkusit biblický kvíz, ověřit si, zda jste „kočkomilové“ či „pejskařky“, zasoutěžit o zajímavou knihu a ještě mnoho dalšího...

 

Z redakce přejeme požehnanou a naplněnou postní dobu.