Proč se těšit na říjnové číslo časopisu IN!dívčí svět? Důvodů je spousta, který z nich si vyberete vy?

 

Hurá, jsme republika

28.října si připomínáme Den vzniku samostatného československého státu. Cože se vlastně tento den slaví? Pojďme si to společně připomenout...

 

Domov je tam, kde mě Pán chce mít

Jitka je misionářka tělem i duší. Už čtvrtým rokem působí na Filipínách na ostrově Mindora a do Česka přijela vlastně jenom na skok. Když vypráví, nespustíte z ní ani na okamžik oči. Její nadšení a láska, s jakou mluví o službě v tamější farnosti, jsou prostě nakažlivé. Přečtěte si ..:)

 

Pomluva a omluva

Tak to je hodně „hořlavé“ téma.  Pomluva je jako jed, který dokáže otrávit vztahy a hodně ublížit. Co můžeš udělat, když tě někdo pomlouvá? Pomlouváš někdy i ty sama? Dá se s tím něco dělat? Je důležitá omluva, když už se něco pokazí?

 

Andělé, fascinující bytosti

Andělé se objevují v nejrůznějších pasážích Starého i Nového zákona. Jsou to bytosti, které slouží Bohu, chválí ho a lidem pomáhají do nebe. Mají rozum a vůli a jsou to bytosti nesmrtelné. Co všechno ještě o nich víme?

 

Staň se královnou prezentací

Prezentace ve škole je pro mnohé z nás obrovský strašák. Vyžaduje hodně práce, příprav, a pak si ještě musíme svou práci před třídou obvykle i odprezentovat. Redaktorka Martina pro vás připravila tipy, jak tyto situace zvládat a oslnit vyučující i spolužáky:)...

 

Sleduješ, podporuješ, platíš

Kdokoliv může přispívat na sociální sítě a tvořit vlastní obsah. A spousta tvůrců ho vytváří zajímavý a  přínosný. A pak tu najdeme opravdu hodně věcí, které jsou podivné a trapné a tvůrci si za ně ještě chtějí nechat platit! Experty na to jsou uživatelé TikToku.

 

Církev je společenství a místo zde mají všichni.

Na Diecézním centru pro mládež v Litoměřicích je usměvavá Wanda Velinská a akční P. Jiří Smolek. Zdá se vám to málo? Tak se pojďte podívat, co se tam všechno děje…

 

Mým povoláním je láska

1.října slaví svátek a 2.ledna uběhlo 150 let od jejího narození. Může nás i v dnešní době nějak inspirovat? Seznamte se - Sv. Terezie z Lisieux.

 

Co vás ještě čeká? Článek o tom, jak se zbavit náladovosti, podzimní móda, povídání o tom, jak si udržet dobrý vztah s vyučujícími i soutěž o hodně zajímavou cenu. A zbytek neprozradíme, ať se máte na co těšit :-)...

 

A ještě důležité sdělení pro vás všechny!

Chystá se další setkání s redakcí IN a jejími zajímavými hosty, 14. října v Ostravě. Neváhejte a už teď si rezervujte místo v diáři. Těšíme se na vás!

 

Z redakce vám přejeme krásný podzim!