Televize Noe připravuje několik přímých přenosů ze Strážnice, z jednoho nejvýznamnějších folklorních festivalů v Evropě.

Slavnostní zahájení
Pátek 22. června 2012
20:30
Každý poslední víkend v červnu se do Strážnice sjíždějí tisíce návštěvníků, aby si poslechli lidové písně a užili si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu.
Během festivalu se návštěvníci mohou potěšit nejen krásou lidových písní ale také tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech.
Součástí úvodního večera bude také slavnostní předání dokumentů o zápisu Jízdy králů do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Zahraniční soubory ve Strážnici
Pátek 22. června 2012
22:00
MFF Strážnice 2012: Z krajin za obzorem
Na festivalu už od roku 1957 vystupují také zahraniční soubory z blízkých i vzdálených zemí a každoročně přinášejí divákům nové zážitky svými exotickými kroji, tanci a písněmi. Přímý přenos programu zahraničních folklorních souborů následuje po slavnostním zahájení a vystoupení domácích souborů v pátek večer.

Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
Sobota 23. června 2012
14:30
MFF Strážnice 2012: Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
Mnoho diváků festivalu se už po léta účastní hodnocení v populární Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku a někteří z nich si v ní přímo i zatančí.
Slovácký verbuňk patří mezi mužské tance skočného charakteru. Je tancem improvizovaným, který není vázán přesnými choreografickými pravidly. Tento tanec se stal součástí Českého dědictví UNESCO. (viz http://www.unesco-czech.cz/slovacky-verbunk/predstaveni/)

Představení českých, moravských a slezských souborů
Sobota 23. června 2012
18:00
MFF Strážnice 2012: Zazpívejme sobě a pospolu

 

Sobota 23. června 2012
22:30
MFF Strážnice 2012: O tom co bude po tom