Nový rok a nový začátek

Každý se snažíme být po novém roce lepší. My v redakci to máme stejně. Proto jsme se v  novém roce  rozhodli změnit titulku. Doufáme, že se vám líbí. :-)

 

A co je uvnitř nového lednového čísla?

 

 

 

Interview

Rozhovor v lednovém čísle ocení hlavně milovnice vtipných textů, ale my všichni se můžeme dozvědět zajímavé myšlenky Honzy Pokorného. Honza alias Pokáč je tak trochu kontroverzní písničkář. Nebere si servítky, jde až na dřeň a občas se v jeho textech objeví i nevhodné slovo. Přesto si jeho písničky stojí za to poslechnout. Je v nich totiž ukryto poselství pro život.

 

Zajímavosti

Měsíce umí vyjmenovat každý z nás. Ale dokázali byste taky vysvětlit, jak každý z nich přišel ke svému názvu? U některých je odpověď víc než jasná. Pojďme společně odhalit i ty zapeklitější hádanky.

 

Příběh a poučení

Vánoce nejsou jen plné radosti. Šmouhy sváteční atmosféry se mohou objevit pod stromečkem, kdy rozbalujeme dárky. Co se stane, když nedostaneme, co jsme si přáli? Dospělí umí zklamání maskovat, ale puberťáci? Jak zpracovat své postoje v takových situacích jsme si dovolili nastínit v našem příběhu Pokažené Vánoce.

 

Láska, lež a pomluva

Lžete? Někdy překroutíte pravdu nebo si něco vymyslíte? Vypouštíte „kachny“? Milujete pomluvy a drby? Občas to svede každého z nás. Trošku si přisadit, malinko si něco domyslet, aby ta historka byla zajímavější. Víme, že to není správné, ale … Papež František se také zamýšlí nad tím, jak s tímto neduhem bojovat. Jeho radami se můžeme řídit všichni.

 

Ztraceni v kostele?

Už se vám někdy stalo, že jste museli zvědavému návštěvníku kostela vysvětlovat, co je co? Možná si sami nejste jistí a proto jsme si pro vás připravili malý kostelní slovníček. Doufám, že vás bude bavit i to, jakými cestičkami se k nám jednotlivé výrazy dorazily.

 

Tipy a triky na ples

Pro všechny, které tápou, co si vzít na prodlouženou, školní nebo maturitní ples do kabelky, jak ji sladit s oblečením, a jestli vůbec nějaká pravidla dodržovat, je tu dvoustrana tipů a rad. Nabízíme také pohled odborníka pana Špačka na etiketu i vychytávky nás redaktorek, které jsou osvědčené praxí. Jako bonus přidáváme pár tipů na úpravu vlasů. A hurá na ples.

 

V lednovém čísle toho najdete ještě mnohem víc. Od soutěží, po rady odborníků – tentokrát na téma kamarádi, po skvělou dvoustranu o vstávání a usínání.

 

Krásný nový rok 2020  přeje redakce IN!

 

Časopis IN! - dívčí svět
Články, rubriky a objednání časopisu
naleznete na internetové adrese www.in.cz.

Časopis IN! můžete též zakoupit
síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.