Květnové sportování pro děti v Etiopii, sponzoři proplácí kilometry

 

Od 1. do 31. května organizuje charitativní organizace Mary’s Meals sportovní výzvu Move for Hope, jejíž výtěžek bude určen na rozšíření stravovacích programů pro děti v etiopském regionu Tigraj.

Za částku 550 Kč dokáže Mary’s Meals nasytit jedno dítě po celý školní rok a právě to je výše startovného pro dospělého účastníka (50 Kč pro školáka/studenta do 18 let).

 

Na moveforhope.cz je možné se registrovat, zaplatit startovné, začít běhat/chodit/jezdit na kole a až do konce května zapisovat absolvované kilometry. Nasportované kilometry budou proplaceny díky sponzorům v poměru – 1 km chůze/běhu = 3 Kč, 1 km jízdy na kole = 1 Kč. Tyto peníze společně se startovným jsou určeny na jídlo pro děti v Tigraji.

Všechny prostředky (100 %) získané v ČR jsou použity na pomoc dětem. Provoz české pobočky je totiž financován ze soukromých zdrojů.

Navíc pořádáme štafetu, která přetne Česko v celkové vzdálenosti symbolických 550 km. Štafeta je naplánována od 9. do 12. května z česko-slovensko-polské trojmezí–Zlín–Brno–Humpolec–Praha.

9. 5. – z česko-slovensko-polské trojmezí do Zlína, 10. 5. – ze Zlína do Brna (Střelic), 11. 5. – z Brna (Střelic) do Humpolce, 12. 5. – z Humpolce do Prahy.

Podrobnosti o štafetě včetně detailních map najdete pod tímto odkazem na našich stránkách.

O situaci v Etiopii:

Letošní ročník Move for Hope je zaměřen na pomoc dětem v etiopském regionu Tigraj, kde po dvouleté občanské válce strádají obyvatelé, včetně milionů dětí, psychickými i fyzickými následky války. Hlad je tam každodenní realitou. Dokonce velmi reálně hrozí hladomor. Právě v Tigraji proto chceme co nejvíce rozšířit počet dětí, kterým ve školách zajišťujeme jídlo a upozornit na tamní kritickou situaci.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránky marysmeals.cz.

 

 

Více informací:

Ing. Marek Telička

tiskový mluvčí Mary‘s Meals ČR

marek.telicka@marysmeals.org

+420 602 141 046