Na e-shopu paulinky.cz i v kamenném knihkupectví v Praze  je k dispozici několik knižních titulů v ukrajinštině. Některé z nich jsou pro dospělé, další spíš pro děti.

Knihy jsou darem z nakladatelství paulínů ze Lvova pro ukrajinské uprchlíky v České republice. Proto je i my nabízíme jednotlivcům zcela zdarma. V případě většího odběru záleží na domluvě (aktuálně nemáme tolik výtisků).

Pochopitelně ale lze na náklady dobrovolně přispět. Proto je u každého titulu uvedena částka, na kolik by vás daný titul přišel v českých korunách. Příspěvkem do kasičky v knihkupectví nebo na uvedený účet můžete někomu knihu „předplatit“. Vítány jsou i další příspěvky na dopravu do Lvova a zpět.

Účet, na který také lze zaslat pomoc, je: 1031837983/6100 (do zprávy pro příjemce uveďte „pro Ukrajinu“).

Podle zájmu se pokusíme další knihy dovézt, popřípadě je už na vlastní náklady dotisknout zde v ČR.

Vaše pomoc je vítaná! I málo se počítá. 

Děkujeme jménem našich bratří i jménem těch, kteří v Božím slově a četbě naleznou chvíli útěchy.

Sestry paulínky

 

 

Překlad slov o. Mariusze SSP z videa:

Chvála Kristu, drazí přátelé z České republiky, Slovenska a Německa. V tuto chvíli nakládáme knihy, které chceme ze Lvova poslat do Čech, Německa a na Slovensko, zkrátka do zemí, kde nyní přebývají uprchlíci z Ukrajiny. Jsme velmi rádi, že o ně máte zájem. Jde o různé tituly: Bible pro děti, knihy pro dospělé, vše, co ve Lvově jako Paulíni vydáváme.

Teď se naskytla skvělá příležitost, aby se tyto knihy dostaly do rukou všech našich krajanů, kteří přebývají ve vašich zemích. Je velmi důležité dát těmto lidem nejen chléb a střechu nad hlavou, ale i něco duchovního – dát jim knihy, jež přinášejí naději.

Jsme rádi a je to velice důležité, že je chcete darovat Ukrajincům, kteří u vás v této těžké a tragické době našli útočiště. Kéž Vám za to Bůh žehná!