Součástí festivalu UNITED jsou dobrovolníci,
kteří m
ají i svůj vlastní program
a hlavně 
dobrou partu...

Důležitou součástí realizačního týmu festivalu UNITED jsou dobrovolníci. Nejvíce se jich podílí na realizaci této akce v době jejího konání. Právě pro ně je připraven vlastní program. Zahrnuje nejen přípravu festivalu, ale také společné ranní a večerní programy, bohoslužby s řečníkem a vlastní kapelou a dobročinnou brigádu.

UNITED každoročně začíná čtvrtečním večerním programem. Aby bylo vše přichystáno, dobrovolnický program startuje již v úterý podvečer úvodním setkáním s promluvou a vlastní kapelou. Následující den po společném programu probíhá série školení (bezpečnost práce, první pomoc, aj.). Poté jsou dobrovolníci rozděleni do některé z pracovních skupin: technika, zabezpečení, registrace, ubytování nebo obsluha atrakcí.

V odpoledních hodinách proběhne brigáda s cílem pomoci některé místní dobročinné organizaci. Den na to se již naplno rozběhnou práce na přípravách, které postupně přejdou v chod festivalu. Počet dobrovolníků se pohybuje kolem 130 a podmínkou je být starší 18 let.

Daniela Hurtová, ředitelka festivalu, uvádí: „Dobrovolníci jsou tváří UNITED. Prodlouženou rukou organizačního týmu a hlavně dobrou partou lidí, kteří neváhají udělat kus práce pro Boží království. Vážím si každého, kdo se v době festivalu připojí. Našim dobrovolníkům je na akci také slouženo. Mají možnost využít část festivalového programu, poradenství a je pro ně připravena dobrovolnické konference.“

„Po každém festivalu ráda pročítám jejich příběhy, kdy se jich Pán Bůh dotknul. Kdy zažili radost ze společné práce nebo kdy Pán Bůh bořil předsudky vůči lidem z jiné církve. Někteří zde nalezli nové přátele nebo dokonce své životní partnery. Těším se na novou partu dobrovolníků i v letošním roce,“ dodává Daniela.

Festival UNITED se uskuteční od čtvrtka 17. 8. do soboty 19. 8. 2023 ve Vsetíně. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků a odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek. Další kolo předprodeje vstupenek končí 31. 5. 2023.

V letošním roce se již konal jednodenní festival UNITED city v Českých Budějovicích. Akce proběhla v sobotu 22. 4. 2023. Podle odhadu organizátorů byla účast kolem 700 lidí, včetně vystupujících a realizačního týmu.  Cílem bylo vytvořit prostor pro setkání mladých lidí, sdílení křesťanského poselství a podporu spolupráce místních církví.

 

Zdroje:

Webové stránky: https://www.festivalunited.cz

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited  

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited  

Propagační videa:

UNITED 2023: https://youtu.be/nTFAsZZZp5c