Slunce, šaty a zmrzlina. To jsou pro nás indicie začátku léta. Co na tom, že oficiálně ještě nezačalo. Pro mě už je tu. A navíc oslavujeme narozeniny celé naší církve. Slavnost seslání Ducha Svatého a tak si můžeme užívat dvojnásob. A když je důvod slavit, proč toho nevyužít a nepřečíst si IN!

Rozhovor

Tereza Balonová – vycházející hudební hvězda

Tereza sice vypadá jako víla, ale energie, která z ní čiší, by nehmotnou bytost rozmetala.

Je jí devatenáct. Říká o sobě, že je písničkářka. Poprvé vystupovala ve dvanácti a v minulém roce  jezdila jako předzpěvačka country-folkové skupiny Jelen. Hrála s Divokým Billem a jako poslední zářez na pažbě má vystoupení se skupinou Mandrage na jejím závěrečném koncertu ve Fóru Karlín. Ale nám nejde jen o úspěchy, chceme nakouknout pod pokličku, jaká vlastně Tereza je.

Víra

Někdy se říká, že o Svatodušních svátcích se slaví narozeniny církve. Jak je vnímali učedníci a jak je můžeme vnímat a prožívat my, ve dvacátém prvním století? Proč je to pro nás důležité?  K čemu je nám vlastně Seslání Ducha Svatého? Pojďte se s námi zamyslet.

Svědectví

Doba karantény byla pro mnoho z nás (a pro mnohé ještě je) pořádnou výzvou. Jaká byla ta vaše? Samostudium? Náročná rodinná situace? Samota?

To, že to zvládli, naše čtenářky i jejich rodiče, je úžasná věc. Každý z nás se stal v tomto období  hrdinou. Někdy skrytým, jindy odvážným. Obyčejné hrdinství každodenního dne je to nejcennější, a aby se na ně nezapomnělo, máme pro vás  několik svědectví, jak prožívali dny bez školní docházky někteří mladí.

Inspirativní osobnost

Sestra Štěpánka v akci

To se tak stane, že studujete a studujete a najednou je z vás řádová sestra. :-)  Daniela Šenkeříková aneb sestra Marie Štěpánka je veselá mladá slečna, která se rozhoduje především srdcem. Když jsme  se zeptali, proč se ze všech možných řádů rozhodla zrovna pro dominikánky, s úsměvem odpověděla: „To je stejné, jako když se dívka zamiluje. Nedokáže vysvětlit, proč zrovna do tohohle kluka. Prostě to cítí.“ Pojďme společně nahlédnout, jak žije novodobá řádová sestra.

Sport

V červnovém čísle nebude chybět ani pohyb. A protože máme redaktorku Hanku, která prostě neposedí, zásobuje nás stále cvičebními sestavami. Tentokrát jde pouze o tři cviky denně a kdo zvládne překonat svou lenost, bude koukat, co v sobě skrývá. Takže pojďme hejbnout kostrou. :-)

Zábava

Do dívčího světa patří také příběhy, fotoromány, soutěže, hudba a spoustu dalších věcí. Ty všechny se snažíme v IN! našim čtenářkám připravit.

 

Tak krásné slunečné počtení přeje redakce IN!